09.06.2017 19692

В Уманському НУС триває міжнародний проект за грантовою угодою з CRDF Global США

7 червня Уманський національний університет садівництва на чолі з ректором Оленою Непочатенко приймав делегацію науковців зі Сполучених Штатів Америки – професорів Мічиганського державного університету. Даний візит відбувся у рамках реалізації підписаного між університетами м. Умані та штату Мічиган (США) грантового договору за проектом «Технології вирощування покривних культур і засоби зондування для забезпечення стабільності виробництва кукурудзи та пшениці».

Зустріч науковців Уманського НУС та Мічиганського університетів розпочалася з вітального слова ректора, доктора економічних наук, професора Олени Непочатенко, яка розповіла гостям про історію, здобутки та сьогодення вишу. Продовжив захід проректор з наукової та інноваційної діяльності, доктор сільськогосподарських наук, професор Віктор Карпенко, який відзначив участь навчального закладу в низці міжнародних проектів – Erasmus+, Tempus, SUAFRI-E PC , TEMPUS - QANTUS, Горизонт 2020, DAAD GUMLOG та ін. Дані проекти надають значні можливості УНУС щодо поширення наукової інформації серед освітянської спільноти та широкої громадськості.

Далі були озвучені доповіді науковців Мічиганського університету. Професор Керен розповіла про університет та дослідження в галузі застосування сидератів в посівах кукурудзи та інших сільськогосподарських культур.

Аспірантка Міранда доповіла про перспективи використання в дослідженнях новітніх приладів з визначення вмісту хлорофілу в листках рослин, завдяки яким можна більше дізнатися про процес фотосинтезу. Міранда продемонструвала світлини рослин, на яких вивчався вплив вологості на їх розвиток у різних стадіях онтогенезу та відповідні зміни в фотосинтетичних процесах.

Професор Бред розповів про нанобіомаркери в сільському господарстві та спектрофотометр «Фотосек» для діагностики рослин. Як зазначив професор Бред, «…спектрофотометр – це той технологічний винахід, який дозволяє діагностувати рослини на генному рівні на ранніх стадіях ураження грибковими інфекціями».

Керівник проекту від США професор Олександра висвітлила етапи виконання проекту та особливості використання в дослідженнях комп’ютерної томографії ґрунтів, у тому числі за технології вирощування сидератних культур.

Аудиторія у складі науковців та аспірантів вела жваву дискусію, задаючи запитання доповідачам. Завершуючи круглий стіл, професор Губер наголосив на необхідності розгляду функціонування системи взаємодії росту рослин в умовах завжди змінюваного клімату. Також науковець пообіцяв повернутися через рік з гарними результатами своєї наукової діяльності.

Співпраця Уманського національного університету садівництва з Мічиганським державним університетом триває і має перспективу щодо нових наукових відкриттів та практичних розробок.

Прес-центр Уманського НУС