05.10.2015 5474

Практичне заняття в плодовому розсаднику

2 жовтня студенти 32-п групи з в. о. доцента кафедри плодівництва та виноградарства Романом Буциком знімали обв'язку із заокуліруваних під час практики влітку (http://www.udau.edu.ua/ua/news/praktika-z-rozsadnicztva-v-umanskomu-nus.html ) підщеп.

Практичне заняття в плодовому розсаднику

Студенти 32-п групи після виконання завдання в полі окулянтів розсадника ННВВ Уманського НУС

Знімання обв'язки – важливий етап агротехніки вирощування саджанців способом окулірування. Це студентам відомо після вивчення курсу «Розсадництво» в четвертому семестрі.

В умовах Правобережного Лісостепу України найбільш успішна зимівля вічок заокульованих сортів у розсаднику спостерігається за умови їх природного загартування. Процес знімання обв'язок розпочинають у кінці вересня – на початку жовтня. Зустрічається практика залишання обв’язки на зиму, що сприяє підвищенню збереженості високо заокуліруваних вічок від вимерзання. Однак, в умовах нестабільної зими, коли спостерігаються різкі коливання температури повітря, брунька під поліетиленовою обв’язкою може випрівати. Тому перевага надається саме осінньому строку знімання обв'язки.

Студенти 32-п групи знімали поліетиленову обв’язку заздалегідь, розрізаючи її вздовж підщепи з протилежного від місця окулірування боку. Зняту обв’язку збирали в мішки для утилізації.

Практичне заняття в плодовому розсаднику

Етапи знімання обв'язки із заокулірованих підщеп

Наприкінці заняття кожен студент на своєму рядку облікував кількість бруньок, які прижилися. А результати приживання було занотовано в книгу розсадника.

Заокулірувана підщепа 54-118 брунькою сорту Ренет Симиренка
після зняття обв’язки. Результат приживання – відмінно!

На черзі в розсаднику - роботи із захисту окулянтів від польових мишей і зайців.

Володимир Майборода, доцент кафедри плодівництва і виноградарства

(фото автора)

Також читайте: