18.09.2014 1370

Шановні колеги, співробітники, студенти, випускники і друзі університету!

Вітаю вас з 170-річчям Уманського національного університету садівництва!

За період існування університет пройшов шлях від училища садівництва до потужного навчально-науково-виробничого комплексу, який об’єднав науково-дослідні установи, діючі підприємства та сім навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Черкаської й Одеської областей.

Зорепадом промчалися роки, змінилися держави й історія, але як і раніше, так і зараз Уманський НУС – це дружна родина високопрофесійних науково-педагогічних працівників, співробітників й активного, заповзятого студентства, яких об’єднує любов до рідної alma mater, вірність і відданість унікальним традиціям, прагнення до підкорення нових наукових вершин і прогресивний погляд у майбутнє.

Доказом цьому стали понад 40 тисяч випускників університету, які прославляють рідний ВНЗ у всіх сферах життєдіяльності. Серед тих, хто почав свій життєвих і творчий шлях у стінах Уманського університету – 32 академіки, понад 700 докторів наук і близько 2000 кандидатів наук; 23 випускники нагороджені Золотою Зіркою Героя Соціалістичної Праці, а О.Н. Парубок і Л.Й. Шліфер удостоєні цієї нагороди двічі, Герой Радянського Союзу Ю.К. Глібко, Герої України О.С. Масельський і Л.Г. Яковишин, народні депутати України, багато науковців та відомих державних діячів, керівників підприємств, фахівців-господарників.

Університет має потужну науково-технічну базу, яка формувалася протягом усього періоду існування й удосконалюється з року в рік; багату на унікальні старовинні видання й сучасну літературу бібліотеку; науково-дослідні лабораторії і виробничі підрозділи з сучасним обладнанням.

Нині наш рідний навчальний заклад є членом Всесвітньої асоціації університетів Magna Charta та Міжнародної асоціації наукового садівництва, підтримує дружні партнерські взаємовідносини з національними установами та навчальними закладами багатьох країн світу.

Уманський НУС є осередком діяльності 12 наукових шкіл, функціонує аспірантура з 18-ти та докторантура із 7-ми спеціальностей, дві спеціалізовані вчені ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій, видаються фаховий «Збірник наукових праць Уманського НУС», «Вісник Уманського НУС», збірники наукових праць молодих учених, студентських наукових праць, матеріали конференцій, журнал «Новини садівництва».

Університет є постійним учасником міжнародних, всеукраїнських, обласних і міських виставок наукових і освітніх досягнень. І лише за останні роки успішні проекти і розробки науково-інноваційного та навчального спрямування УНУС відзначено 5-ма золотими медалями на виставці «Агро-2013».

Однак перелічені моменти – лише незначна частина багатого досвіду та чисельних досягнень колективу університету. Наша праця була затребуваною як на зламі століть, так і зараз. А тому вірю і сподіваюся, що професіоналізм, щирість і прагнення до пізнання викладачів і студентів  втіляться у майбутніх успішних звершеннях та примножать славу нашого університету.

Історію творять люди. Ми з вами – невід’ємна частина історії старовинної колиски аграрної науки – Уманського національного університету садівництва. І серце кожного з нас завжди б’ється в унісон з ритмом життя УНУС.

Шановні колеги, співробітники, студенти, випускники і друзі університету!

Ректор Олена Непочатенко