-= Меню =-

Живи та міцній, наша юна Державо!

На центральній площі міста,
де цвіте акація,
Конституцію держави голосила нація,
Запорізький гетьман Орлик для свого народу,
Постарався, щоб жили по своєму закону.
(Литвин)

28 червня в Україні відзначається державне свято – День Конституції України.

Конституція – це джерело права будь-якої держави. 28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила найголовніший закон країни – першу Конституцію незалежної суверенної України.

Цей день назавжди увійшов в новітню історію нашого суспільства, закріпив демократичні засади, стабілізував правові норми та відносини.

Насамперед прийняття Конституції свідчить про досягнення державою певної стабільності в суспільстві.

Конституція країни має найвищу юридичну силу. В Україні, як і в будь-якій цивілізованій країні, прийняття Конституції є найважливішою подією для зміцнення її суверенітету, а також підвищення міжнародного авторитету як самостійної та незалежної держави.

Україна вибудовує свою незалежну демократичну, правову, соціально орієнтовану, економічно розвинуту європейську державу. День Конституції – це єдине державне свято, згадка про яке є в самому тексті Основного закону.

Тетяна Маєвська,
бібліотекар І категорії