+38 (04744) 4-69-84
Остання редакція: 24 травня 2023

Якість вищої освіти по-європейськи

23 травня відбулась дуже актуальна онлайн-зустріч, присвячена обговоренню проблем якості вищої освіти, до якої долучились і фахівці відділу моніторингу якості освіти УНУС.

Захід було організовано ГО «Прогресильні» спільно з Національним агентством забезпечення якості вищої освіти.

Спікерами онлайн-заходу «Якість вищої освіти по-європейськи: чого чекати українським університетам?» стали:

- Андрій Бутенко, Голова Національного агентства, к. іст. н., доцент;

- Олена Єременко, заступниця Голови національного агентства, д. філол. н., професор;

- Наталія Стукало, заступниця Голови Національного агентства, д. екон. н., професор;

- Іван Назаров, заступник Голови Національного агентства, д. юр. н., доцент.

Під час зустрічі обговорювались проблемні питання, пов’язані із законопроєктом №8095 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення якості вищої освіти», який було прийнято 02 травня 2023 р., а 11 травня 2023 р. направлено на підпис Президенту України.

Цікаво було почути думки експертів щодо процедури вступу в дію змін, ініційованих цим законопроєктом, які наберуть чинності вже через 6 місяців після підписання Закону. Зокрема, особливостей проведення акредитації по-новому; функцій і ролі в акредитаційному процесі  Апеляційної палати; чи зміниться статус Національного агентства і якою буде система відбору його членів; призначення і специфіки роботи ефективних університетських центрів забезпечення якості освіти.

Особливі питання серед учасників онлайн-заходу викликали процедури постакредитаційного моніторингу та інституційної акредитації ЗВО.

Дякуємо організаторам і спікерам за цікаву і корисну зустріч.

Запис заходу можна переглянути в YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=Apn7krzbYM8