-= Меню =-

Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича: взяли участь і перемогли

Основна тенденція останніх років – втрата виняткової ролі читання в житті суспільства. Питання популяризації та підтримки читання – це актуальні потреби сьогодення, тому що в Україні книги читають лише 30% населення. Зупинити цей процес, повернути книги в наше життя, на нашу думку, допоможуть буктрейлери.

Тому, творча група працівників бібліотеки Уманського національного університету садівництва під керівництвом директорки Тетяни Кравченко долучилася до участі у Всеукраїнському літературному конкурсі імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг» (Олена Теліга), що проходив восени 2021 року. Конкурс проводився спільно Жіночим товариством імені Ольги Басараб та Олени Теліги, а також Організацією українських націоналістів за сприяння Державного комітету телебачення та радіомовлення України.

Головною метою конкурсу – утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних пріоритетів. І головне, популяризація читання книг шляхом створення буктрейлерів. Конкурс проводився у п’яти номінаціях і охоплював як літературні, документально-публіцистичні твори, так і наукові дослідження національно-визвольної боротьби українського народу.

В номінації «Буктрейлери – короткі аматорські відеоролики, зняті за мотивами книг про визначних діячів національно-визвольного руху, зокрема ОУН і УПА» працівники книгозбірні Уманського національного університету садівництва стали переможцями за буктрейлер на книгу Володимира Сергійчука «Тарас Бульба-Боровець: Документи. Статті. Листи». Їх нагороджено дипломами І ступеня і цінними подарунками.

А сам буктрейлер розміщено на сайті «Культурна референтура ОУН», про це повідомляє Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги на своїй офіційній сторінці у Фейсбук.

Буктрейлери оцінювались за такими критеріями: змістовність презентації книги; майстерність анімації; рівень володіння інформаційно-комукаційними технологіями.

Сподіваємося, що цей відеоролик когось надихне на читання історично-документальної книги Володимира Сергійчука «Тарас Бульба-Боровець: Документи. Статті. Листи», когось змотивує і додасть віри в себе та майбутнє нашої незалежної України. Тому пропонуємо нашим читачам його переглянути нижче.

Буктрейлер на книгу Володимира Сергійчука «Тарас Бульба-Боровець: Документи. Статті. Листи»