-= Меню =-

Професійне свято – День працівника контрольно-ревізійної служби України, відзначається щорічно 26 січня з 1993 року, коли був підписаний Закон № 2939-XII «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні».

Контрольно-ревізійна служба увійшла в систему органів державної виконавчої влади України, а її функціями стали проведення ревізій і перевірок: фінансової діяльності, стану збереження грошових коштів і матеріальних цінностей, достовірності обліку і звітності, а також ревізії і перевірки оприбуткування, витрачання та збереження валютних коштів в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, в бюджетних організаціях, на підприємствах, в закладах і організаціях, які отримують кошти із бюджету.

В грудні 2010 року згідно Указу президента «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» контрольно-ревізійна служба була реорганізована в Державну фінансову інспекцію України, яку в 2015 році реорганізували в Державну аудиторську службу.

Основними завданнями Держаудитслужби стала реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю та здійснення державного фінансового контролю, спрямованого на оцінку ефективного, законного, цільового, результативного використання та збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, досягнення економії бюджетних коштів.

До Дня працівника контрольно-ревізійної служби України в бібліотеці Уманського НУС підготовлено віртуальну книжкову виставку: «Контроль і ревізія – найважливіша функція господарського керівництва і управління».

Усач Б. Ф. Контроль і ревізія : підручник / Б. Ф. Усач. – 7-е вид., перероб. і доп. – К. : Знання–Прес, 2008. – 263 с.

У підручнику викладено систему організації і методику контрольно-ревізійної роботи в умовах реформування обліку та фінансової звітності, застосування нового Плану рахунків і національних Стандартів бухгалтерського обліку. Окремі теми присвячено висвітленню загальнонаукових і власне методичних прийомів фінансово-господарського контролю. Запропоновано методику ревізії з використанням комп’ютерів.

Гуцаленко Л. В. Державний фінансовий контроль : навч. посібник / Л. В. Гуцаленко, В. А. Дерій, М. М. Коцупатрий. – К. : Центр учбової літератури, 2009. – 424 с.

У навчальному посібнику послідовно викладено теоретичні, методологічні та практичні аспекти контрольно-ревізійної діяльності в Україні. Акцентовано увагу на створенні стандартизованого середовища здійснення державного фінансового контролю.

Чернелевський Л. М. Податковий облік і контроль : навч. посібник / Л. М. Чернелевський, Т. Ю. Редзюк. – К. : Пектораль, 2004. – 328 с.

В навчальному посібнику викладено основні положення Національної податкової системи, відображено організацію фінансового та податкового обліку податків і зборів, сформовано методичні підходи до контролю за правильністю нарахування і стягнення податків і зборів.

Вітвицька Н. С. Контроль і ревізія : навч.-метод. посібник / Н. С. Вітвицька, О. Е Кузьмінська. – К. : КНЕУ, 2000. – 166 с.

У навчально-методичному посібнику викладено теоретичні основи організації контролю і ревізії, методику і техніку контрольно-ревізійної роботи, а також порядок проведення ревізії господарсько-фінансової діяльності промислового підприємства.

Максімова В. Ф. Контроль в управлінні економічними процесами на підприємстві : навч. посібник / В. Ф. Максімова. – Суми : Університетська книга, 2008. – 190 с.

У посібнику викладений лекційний матеріал з основних питань теорії внутрішньогосподарського контролю, а саме: місця, ролі та значення контролю в управлінні економічними прцесами на підприємстві.

Контроль: інспектування, аудит, банківський нагляд : монографія / В. С. Стельмах, А. О. Єпіфанов, І. В. Сало, М. А. Єпіфанова. – Суми : Університетська книга, 2006. – 432 с.

У монографічному дослідженні розглядаються теоретичні та методологічні аспекти проведення інспектування, аудиту і банківського нагляду з метою ліквідації слабких місць, ризиків та порушень у діяльності банків.

Організація контролю в банку : навч. посібник / уклад. І. В. Белова. – Суми : Університетська книга, 2009. – 302 с.

Пропонований навчальний посібник містить лекції, тести і завдання для самостійної роботи, список нормативних та рекомендованих джерел, щодо організації контролю в банку.

Сопко В. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу : підручник. / В. Сопко, В. Завгородній – К. : КНЕУ, 2000. – 260 с.

У підручнику бухгалтерський облік, контроль та аналіз розглядаються як об’єкти організації за умов сучасного розвитку економіки України. Докладно висвітлюються відповідні предмет і метод, особливості технології облікового, контрольного і аналітичного процесів, питання організації праці, а також забезпечення процесів обліку, контролю та аналізу як функцій управління в разі автоматизованої обробки інформації.

Дерій В. А. Контроль і ревізія в сільському господарстві / В. А. Дерій. – Тернопіль : Джура, 2002. – 64 с.

У книзі викладено питання теорії, методики, організації та практики контролю і ревізії в умовах формування ринкового середовища. У доступній для студентів формі розглянуто основи контролю і ревізії в сільському господарстві.

Шатковська Л. С. Економічний контроль на сільськогосподарських підприємствах: навч. посібник / Л. С. Шатковська. – К. : Урожай, 1994. – 272 с.

Висвітлено теоретичні основи економічного контролю, організацію та техніку його здійснення. Викладено порядок проведення контролю за напрямами виробничо-фінансової діяльності та видами матеріальних ресурсів в умовах розвитку багатоукладної економіки і ринкових відносин. Розглянуто особливості аудиторської діяльності з урахуванням зарубіжного та вітчизняного досвіду.

Віртуальну виставку підготувала
Ірина Козлова, бібліотекар І категорії