+38 (04744) 3-44-61
Меню
Остання редакція: 19 травня 2023

Виховна година «Вишивка – генетичний код нації»

    Українська народна вишивка – унікальне явище духовно-матеріальної культури нашого народу. У продовж тисячоліть у народній вишивці знаходили і, на щастя, знаходять відображення думки і настрої людини, що її творила, краса природи, сподівання на кращу долю, людські вірування, оберегова символіка речей, позначених візерунком нитки й голки.

    Тож, 18 травня, в день Вишиванки студентське самоврядування інженерно-технологічного факультету організувало виховну годину «Вишивка – генетичний код нації».

    Історію вишиванки розповіла студентка 21-т групи Вероніка КОБЕРНИК, яка виступила з презентацією на тему: «Сучасна українська вишиванка, як модний тренд: опис від історії до сьогодення».

    Орнаментальні мотиви українських вишивок сягають своїм корінням у місцеву флору та фауну. У давнину основні орнаментальні мотиви відображали елементи символіки різних стародавніх культів. А які саме є сиволи та яке їх значення розповіла студентка 11-т групи Вікторія КАЛМИКОВА.

    Оздоблення одягу, зокрема вишивання сорочок, – це багатюща культура що в кожній місцевості мала самобутні форми. Кожен регіон України може похвалитися своїм унікальними вишиванками, які відрізняються фасонами, кольором, способом вишивання, орнаментом і візерунками. З темою «Різнобарв’я українських вишивок» виступила студентка 11-т групи Світлана КЛИМЕНКО.

    Отже, в невичерпній скарбниці духовної культури нашого народу буде і надалі розвиватися винятково важлива її частина – вишиванка, адже з нею пов'язана вся багатовікова історія нашого народу, радість і горе, його перемоги і поразки, сподівання на майбутнє, адже вишиванка – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук. Це – оберіг.

    Дякуємо усім, хто долучився до виховної години!

 Валерія ЖЕЛЄЗНА, заступник декана інженерно-технологічного факультету з організаційно-виховної роботи