Меню

Участь у Міжнародному соціально-економічному форумі «Стратегії майбутнього»

        18 травня 2023 року Академією прикладних наук в Познані та Фундацією розвитку науки та освіти було проведено Міжнародний соціально-економічний форум «Стратегії майбутнього». 

      Між Уманським НУС та Академією прикладних наук в Познані укладено Угоду про співпрацю, яка передбачає співробітництво у сфері науково-педагогічної, організаційної, культурної, виховної діяльності на принципах партнерства та рівноправності, формування єдиного Європейського простору вищої освіти та культурної взаємодії. А тому, наукова та студентська спільнота Уманського НУС, на запрошення помічника ректора з міжнародної співпраці д-ра Пауліни Колісніченко, мала змогу бути присутніми на даному заході.

    

     Науково-педагогічний персонал УНУС брав участь у Форумі онлайн, а студентки факультету менеджменту Анастасія Мельник (31 тм група) і Тетяна Попович (21 м група), які наразі навчаються в Академії прикладних наук в Познані за програмою академічної мобільності, мали змогу бути присутніми офлайн на даному заході.

    

      У ході проведення Форуму її учасниками було обговорено питання щодо інноваційних технологічних викликів сучасності та можливі шляхи їх вирішення. Також, учасниками Форуму було розглянуто питання щодо дій, які здійснюються на рівні окремих держав та міжнародного середовища для забезпечення підтримки та інтеграційної діяльності України.

    

       В панельних засіданнях проводилися дискусії на цікаві теми щодо проблем сьогодення, зокрема розглядалися питання стосовно: моделей сучасної освіти і науки та їх значення у створенні культури майбутнього; міжнародної підтримки та інтеграційної діяльності України у європейський простір; розвиток економіки України в перспективі сталого розвитку тощо.

    

         Одним із головних доповідачів була Міністр соціальної політики та інтеграції, посол Аґнєшка Сцігай, яка зазначила, що «У публічному просторі існує дискурс щодо моделей сучасної освіти та науки як парадигми створення культури майбутнього в контексті соціокультурної, аксіологічної та політичної конверсії. Існують дилеми та нові, альтернативні форми функціонування економіки та економіки в контексті сталого розвитку, а також аналіз складності та взаємозалежності». Пані Аґнєшкою Сцігай було представлено низку форм та заходів щодо допомоги та підтримки українців, які наразі перебувають у Польщі. 

            

        Форум став платформою для обміну думками та практичним досвідом фахівців з інтеграційної співпраці. Дослідники проблем інтеграції України в європейське середовище, зокрема представники соціально-економічного середовища, державного управління, банків та інших законних субститутів комерційних компаній, некомерційних організацій, соціальних медіа та експертів у галузі науки та політики, мали змогу презентувати результати своїх досліджень і висловити власне бачення подальшої співпраці з країнами ЄС. 

            

        Щиро дякуємо керівництву Академії прикладних наук в Познані за запрошення до участі у Форумі.

 

Раїса Кожухівська,

к.е.н., доцент кафедри туризму

та готельно-ресторанної справи