-= Меню =-

У бібліотеці УНУС відбувся семінар-тренінг «Правила цитування та оформлення списку використаних джерел у наукових роботах» з нагоди Дня науки

Як написати якісну наукову статтю? Багато здобувачів та аспірантів шукають відповідь на це питання. Ставлячи свій підпис під науковою роботою, ми відчуваємо відповідальність за написаний текст. А також, бентежить питання його підготовки в найкращій якості, можливі шляхи подолання цих труднощів в ході написання тексту і його оформлення.

На дані питання відповідали 17 травня працівники бібліотеки Уманського національного університету садівництва Тетяна Маєвська та Наталія Олейніченко під час семінару-тренінгу «Правила цитування та оформлення списку використаних джерел у наукових роботах» зі студентами 22-а, 24-а, 25-а груп факультету агрономії (куратори – Віталій Кравченко, Світлана Коцюба, Інна Любченко), студентами 21-сп і 21-лг груп факультету лісового і садово-паркового господарства (куратор – Сергій Шутко, Світлана Курка). Захід був проведений з нагоди відзначення Дня науки та в рамках реалізації плану заходів сприяння розвитку та популяризації академічної доброчесності в УНУС.

Під час семінару-тренінгу були обговорені такі стратегії уникнення плагіату, як цитування, перефразування та узагальнення, саме це ключові механізми, які допомагають при написанні наукових робіт. Також велась розповідь, про те які є види бібліографічних посилань, що таке посилання, як правильно робити посилання, що таке цитата, як оформляти посилання на цитовані джерела, як робити посилання на електронні ресурси.

Студенти переглянули навчальний відеоматеріал, і отримали роздатковий матеріал, який обов’язково стане в нагоді під час написання наукових робіт.

Проведений семінар-тренінг «Правила цитування та оформлення списку використаних джерел у наукових роботах» допоможе студентам правильно використовувати цитати та оформляти посилання у науковій роботі. Адже правильне використання цитат та оформлення посилань у наукових роботах є важливою складовою дотримання принципів академічної доброчесності.

Тетяна Маєвська, бібліотекар І категорії