-= Меню =-

Туризм в Україні – тріумф різноманітності

Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води,

В годину щасливу, і в радості мить,

любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її, вічно живу і нову,

і мову її солов'їну.

В.Сосюра

В читальній залі №1 діє виставка-подорож «Мандруємо Україною разом», присв’ячена Всесвітньому дню туризму. На виставці представлені книги, журнали, газети, що містять цікаву інформацію про різні куточки та визначні пам’ятки нашої рідної України. Україна – країна з багатою історією, кожний регіон має свої власні дива: на заході збереглося чимало старовинних міст із неприступними замками і величними костелами; у центральній частині країни – пам’яток доби Київської Русі та славетних часів козаччини; на сході розкішні панські садиби й архітектурні витвори у стилях класицизму, романтизму, модерну в містах.

Ознайомившись із виставкою, ви складете загальне уявлення про країну, що вражає різномаїттям історичних і культурних витворів. Кожна епоха залишила свій слід на обличчі сучасної держави. Багато вражень подарують перлини української природи – мальовничі гірські масиви Карпат і Криму, рукотворні шедеври такі, як: парки «Софіївка», «Олександрія», Нікітський ботанічний сад, біосферний заповідник Асканія-Нова, садибний комплекс і парк Тростянець, національний природний парк Подільські Товтри, палацово-парковий комплекс Самчики, Язлівецький замок, чарівні руїни, морське око Карпат озеро Синевир. Також вразять вас своєю історією та красою сучасний та стародавній Київ, місто-заповідник Кам’янець-Подільський та історико-архітектурий заповідник Хотинська фортеця, перлина Буковини Чернівці, подільське диво Тульчинський палац, історико-культурний заповідник Буша, гетьманська столиця Б. Хмельницького Чигирин, Корсунь-Шевченківський палац Лопухіних, місто музеїв Переяслав-Хмельницький, місто-привид При’ять, осередок культури Острозький замок, місто унікальних храмів Володимир-Волинський, соляна столиця Галичини Дрогобич, Тарасова гора і Дніпрові кручі, слобожанська святиня Святогірська лавра, старогрецьке місто-держава Херсонес Таврійський, оспіваний поетами Бахчисарай та ін.

Історія стверджує, що туризм в сучасному розумінні, як масове явище і можливість здійснення подорожі, виник порівняно недавно, на початку минулого століття. Стрімко набираючи обертів, це явище стало настільки популярним, що туризмом стала займатися переважна більшість людей, особливо в розвинених країнах і країнах, що розвиваються.

Популярність туризму пояснюється дуже просто, туризм – це вигода в усіх напрямках. Він не тільки сприяє процвітанню і благополуччю туристичних регіонів, активно підтримує високий рівень культурного збагачення, яке отримують мандрівники в процесі здійснення своєї поїздки, а й дає величезний заряд бадьорості.

За даними проекту DilovaMova.com, розуміючи користь доступного туризму, в 1979-му році Генеральна асамблея Всесвітньої туристської організації при Організації Об’єднаних Націй, що розташувалася на той момент в іспанському місті Торремоліно, заснувала міжнародне свято – «Всесвітній день туризму», яке було запропоновано відзначати 27 вересня. Метою цього свята було не тільки пропаганда туризму, а й широке висвітлення його внеску в економіку, як окремих регіонів, так і світового співтовариства в цілому, а також подальший глибокий позитивний розвиток міжнародних зв’язків усіх країн. Багато країн підтримали ініціативу світової організації. В незалежній Україні Всесвітній день туризму був додатково закріплений указом Президента України в 1998 році і носить назву «День туризму», відзначається також 27-го вересня.

За даними Всесвітньої організації туризму (UNWTO), Україна входить до десятки лідерів міжнародного туризму за кількістю відвідувань. Згідно рейтингу Всесвітньої організації туризму, Україна займає 8 місце у світі за кількістю туристичних візитів. Країну щороку відвідують більше 20 мільйонів туристів, в першу чергу, із країн Східної та Західної Європи, США і Японії. Сфера індустрії гостинності України включає як активні види відпочинку і спортивного туризму (гірськолижний спорт), так і подорожі пізнавального характеру, на базі багатої археологічної і релігійної історії України.

В Україні під охороною держави перебувають понад 140 тисяч нерухомих пам’яток історії та культури: понад 64 000 пам’яток археології; понад 54 000 пам’яток історії; понад 7 000 пам’яток монументального мистецтва; понад 15 600 пам’яток містобудування та архітектури.

День туризму – свято всіх, хто хоч раз відчув себе в ролі мандрівника, вибираючись з щоденної буденної суєти в ліс або на поле, на берег річки або озера, на море чи курорт, а також в інші місця, на які так багата наша улюблена країна!

Тож вітаємо зі святом науково-педагогічний і студентський колектив кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, а також всіх, небайдужих до туризму людей! І запрошуємо до читальної зали №1 бібліотеки на перегляд виставки «Мандруємо Україною разом». Тут зібрана інформація про популярні туристичні об’єкти, побачити які приїжджають туристи з усієї країни і з-за кордону, та про маловідомі пам’ятки, що незаслужено перебувають у тіні загальної уваги. Ми впевнені, серед багатьох чудес України для кожного відвідувача знайдеться щось своє, що вразить уяву або стане метою нової подорожі.

Марія Фіткаленко, провідний бібліотекар