+38 (04744) 3-80-06
Optimus nabuerit in regione, notus in Ukraina et in mundi est - Кращий у регіоні, знаний в Україні і світі

Співпраця з аграріями Кіровоградщини!

Однією з важливих передумов вдосконалення професіоналізму науково-педагогічних працівників є їх постійна співпраця з виробництвом.

З метою розширення співпраці з впровадження елементів дуальної освіти 9 червня 2021 року викладачі факультету агрономії відвідали одне з провідних підприємств Кіровоградщини ПСП «Еліт». Підприємство зареєстроване більш як 17 років тому в Новоархангельському районі, нині господарює на майже 2 тис. га землі. Основна спеціалізація виробництва: КВЕД – 01.11 вирощування зернових (окрім рису), бобових і насіння олійних культур (основний).

Під час зустрічі головний агроном господарства Мартинюк Олександр Оександрович, який є випускником Уманського національного університету садівництва, ознайомив делегацію зі станом посівів та актуальним переліком завдань.

Першим об’єктом який відвідала делегація був машинно-тракторний парк, який за сучасними вимогами сільськогосподарського виробництва в аграрному секторі України використовує трактори, зернозбиральні та кормозбиральні комбайни, ґрунтообробну, посівну та іншу техніку з метою виконання всіх агротехнічних операцій в оптимальні терміни.

Другим об’єктом була метеостанція, призначена для безперервного вимірювання параметрів стану атмосфери з можливістю подальшого опрацювання даних. Всі дані про погоду, історію та інтервали вимірювання можуть бути записані і завантажені на ваш комп’ютер або мобільний телефон за допомогою програмного забезпечення, що постачається у комплекті з метеостанцією. Основна станція може мати порт USB для підключення до персонального комп’ютера. Режими погоди для вимірювання: температура, вологість, вітер, холод, точка роси опадів, швидкість вітру і тиск повітря.

Показання метеостанції прив’язані до місця її розташування, а також до властивостей ґрунту і умов поливу. Професійні метеостанції можуть працювати в автономному режимі, а саме: вдень електроживлення для метеостанції забезпечує сонячна батарея, а вночі – акумулятор.

Сучасні метеостанції широко використовуються при внесенні ЗЗР, ревізіях зрошення і поливу, у виноградарстві, під час збору врожаю та ін.

Третій об’єкт – оцінка стану посівів у полях ТОВ «Еліт». Протягом травня умови для розвитку сільськогосподарських культур склалися добре.

Так, рослини пшениці озимої перебувають у фазі «початок колосіння – цвітіння». Висота рослин 72–81 см, довжина конуса наростання – 98–110 мм. Кількість розвинних колосків у колосі сформувалася у межах від 15 до 27. Стан посівів добрий.

Рослини соняшнику залежно від строків сівби знаходяться у фазі «утворення 2-7 справжніх листків». Стан посівів задовільний та добрий.

На посівах кукурудзи відмічаються фази «листоутворення».

Колектив викладачів факультету агрономії щиро дякує колегам на виробництві за плідну співпрацю.

Андрій Новак,
доцент кафедри