+38 (04744) 3-07-32
Остання редакція: 23 червня 2020

Про вартість контрактного навчання в 2020 році

Перед Уманським національним університетом садівництва та іншими закладами вищої та фахової передвищої освіти 2020 рік висунув низку нововведень-випробувань, які покликанні перевірити на міцність університети, коледжі та технікуми України. Одним із них є рішення, ухвалене Кабінетом Міністрів, про встановлення індикативної собівартості навчання в закладах вищої освіти для найбільш популярних серед вступників спеціальностей. ЇЇ встановлюють для 38 спеціальностей, зокрема для таких, як: «Право», «Економіка», «Політологія», «Менеджмент», «Маркетинг», «Міжнародні відносини», «Фінанси», «Журналістика», «Туризм», «Готельно-ресторанна справа» та інші. В той же час, дане рішення не стосується інженерних, технологічних, гуманітарних, природничих, аграрних спеціальностей.

Індикативна собівартість навчання – це мінімальна ціна контрактного навчання. Вона являє собою регулюючий інструмент, який дозволить привести у відповідність плати за навчання до витрат університету на підготовку студента. Загалом, цей процес буде проходити поступово, в три етапи упродовж 2020-2022 років. У поточному, 2020 році, мінімальна вартість контракту становитиме 60% від фінансування, яке держава виділяє в розрахунку на одного студента-бюджетника. В кінцевому результаті мінімальна вартість навчання на контрактній основі буде встановлена на рівні 80% від державного фінансування навчання одного студента.

З огляду на ухвалену Кабінетом Міністрів України постанову Про індикативну собівартість навчання, вартість навчання зросте у практично всіх закладах вищої освіти. Але не в Уманському національному університеті садівництва…

Адже Уманський національний університет садівництва – це 175 років якісної освіти та незмінної стабільності. Тому запевняємо, що в 2020-2021 навчальному році вартість навчання залишиться доступною.

Тому запрошуємо здобути освіту європейського рівня на одному із шести факультетів:

1. Факультеті агрономії за спеціальністю «Агрономія»;

2. Факультеті плодоовочівництва, екології та захисту рослин за однією із спеціальностей:

• «Біологія»,
  • «Екологія»,
  • «Науки про Землю»,
  • «Технології захисту навколишнього середовища»,
  • «Захист і карантин рослин»,
  • «Садівництво та виноградарство»;

3. Факультеті економіки і підприємництва зі спеціальності:

• «Економіка»,
  • «Облік і оподаткування»,
  • «Фінанси, банківська справа та страхування»,
  • «Маркетинг»,
  • «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність»,
  • «Комп’ютерні науки»;

4. Факультеті менеджменту:

• «Менеджмент»,
  • «Публічне управління та адміністрування»,
  • «Готельно-ресторанна справа»,
  • «Туризм»,
  • «Філологія (Германські мови та література, перша – англійська),
  • «Право»;

5. Інженерно-технологічному факультеті зі спеціальності:

• «Харчові технології»,
  • «Агроінженерія»;

6. Факультеті лісового і садово-паркового господарства за однією із спеціальностей:

• «Геодезія та землеустрій»,
  • «Лісове господарство»,
  • «Садово-паркове господарство».

Уманський національний університет садівництва – престижна і доступна освіта, яка гарантує успіх.

Тетяна Кравченко, фахівець підготовчого відділення