Меню

Покращення освітніх програм з фінансів, банківської справи та страхування: рекомендації для розвитку фахівців

На кафедрі фінансів, банківської справи та страхування в Уманському національному університеті садівництва було проведено обговорення освітніх програм зі спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» першого (бакалавр), другого (магістратур) і третього (доктор філософії) освітніх рівнів з участю Вікторії КАРПЕНКО, заступника начальника відділу обслуговування громадян №4 (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області.

Під час обговорення Вікторія Карпенко ділилася своїм експертним досвідом у сфері функціонування системи пенсійного страхування. Вона розглядала актуальні питання та тренди у сфері соціального захисту, а також пропонувала практичні приклади та сценарії, які могли бути корисними для студентів.

Обговорення зосереджувалося на взаємозв'язку теоретичного матеріалу, що викладається у рамках освітніх програм, та його практичній реалізації у роботі Пенсійного фонду. Це має сприяти глибшому розумінню студентами професійного призначення та застосуванню набутих під час навчання знань у реальному житті. Обговорення також включало врахування поточних тенденцій і викликів у сфері фінансів, банківської справи та страхування, що мають прямий вплив на соціальне забезпечення

Під час обговорення з викладачами кафедри та Вікторією КАРПЕНКО, було висловлено кілька пропозицій щодо покращення освітніх програм зі спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» у контексті систем соціального забезпечення та запропоновано:

–     враховувати найновіші тренди, законодавчі зміни й інновації у сфері соціального забезпечення;

–     впроваджувати більше практичних вправ і симуляційних завдань, що дозволять студентам застосувати теоретичні знання у реальних ситуаціях і сприятиме розвитку їхніх аналітичних вмінь і навичок;

–     організовувати гостьові лекції від представників Пенсійного фонду України й інших відомих експертів сфери пенсійного страхування, що дозволить студентам відчути професійний досвід й отримати практичні поради від спеціалістів.

–     залучати студентів до роботи на реальних проєктах у співпраці з Пенсійним фондом та іншими установами соціального захисту, що дозволить їм отримати практичний досвід і розвинути навички, необхідні для роботи у галузі;

–     проводити дискусії, семінари та круглі столи на актуальні теми зі сфери соціального забезпечення, що дозволить студентам активно ділитися своїми думками, обмінюватися поглядами та розвивати критичне мислення.

Ці пропозиції спрямовані на забезпечення більш практичної та актуальної підготовки студентів зі спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» у контексті системи соціального забезпечення. Впровадження цих змін допоможе студентам краще розуміти реальні виклики та можливості у сфері соціального захисту і пенсійного страхування.

Наталія БОНДАРЕНКО, к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування