Меню

Перший міжнародний Українсько-Німецький Форум «Розвиток культурно-мистецького туризму як шлях до порозуміння»

В рамках проведення тижня туризму 2021 в Уманському НУС 20 вересня 2021 року викладачі та студенти кафедри туризму Уманського національного університету садівництва стали учасниками Першого Міжнародного Українсько-Німецького форуму «Розвиток культурно-мистецького туризму як шлях до порозуміння». Форум був проведений в он-лайн форматі на платформі ZOOM Асоціацією Гостинності в партнерстві з Центральною Спілкою Українців в Німеччині.

Темами Форуму були:

– Дослідження німецької культурної спадщини в Україні;

– Огляд нових туристичних маршрутів в Україні для німецькомовних туристів;

– Основні тенденції німецького туризму в умовах пандемії;

– Нові напрямки українсько-німецької співпраці у сфері туризму.

Першим привітав учасників голова Асоціації індустрії гостинності України Олександр Лієв.

Мар’яна Олеськів (голова Державного агенства розвитку туризму в Україні) розповіла про тренди на німецькому ринку туристичних послуг. Вона наголосила, що в Україні варто розширити перелік туристичних послуг у напряму розвитку національних парків. Проте перепоною є слабка туристична інфраструктура в регіонах. Наступного року будуть реалізовані проекти розвитку туристичної інфраструктури в Україні. Німецький туризм є вибагливим до сервісу, тому дотримання норм проти епідеміологічних є самим важливим для відновлення туризму з Європейким Союзом. Вона наголосила, що наразі Україна робить необхідні кроки для вишення даних проблемних питань.

Спікер Ірина Тибінка (General Counsul of Ukrain in Hamburg) розповіла про особливості подорожі українців в Німечинні і відповідно про відкритість обох країн у туристичному напрямку. Проте світова пандемія зневілювала позитивні результати у напрямку туристичного співробітництва. Вона зазначила, що представлення України на Німецькому ринку слабке. Рівень обізнаності німців про Україну та туристичні принади є занадто низьким. Тому у напрямку промоції українського туризму на теренах туристичного ринку Німеччини є багато невирішених питань. Вона вказала на важливості просування української культури у світі.

Спікери наголошували на важливості донесення зовнішньому світу інформації про український туризм та Україну як привабливу туристичну країну. Запорукою успішної промоції України має бути системність і масштабність заходів.

Учасники форуму відмітили його інформативність та актуальність.

Світлана Тимчук,

к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи