-= Меню =-

Павло Тичина: духовний світ великого поета

У ці дні усе українське суспільство відзначає 130-річчя від дня народження українського поета, публіциста, перекладача, державного та громадського діяча Павла Григоровича Тичини, який народився в с. Пісках на Чернігівщині в родині сільського дяка.

Про Павла Григоровича у книзі «Розстріляне відродження: Антологія 1917-1933: Поезія – проза – драма – есей» (2002) упорядник видання, випускник 1925 року нашого навчального закладу Юрій Лавриненко писав: «Свій духовний світ Тичина оформив у постійній самоосвітній культурній експансії. Так він самотужки здобув глибоке знання музики. Самотужки опанував десяток чужих мов, а зокрема мови сусіднього Україні Сходу і Півдня – грузинську вірменську, тюркські мови Середньої Азії, турецьку, арабську,єврейську… Дав з них цінні поетичні переклади. Взагалі Тичина сприймав Близький і Середній Схід та Південь як безпосередній сусідсько-зовнішній клімат України нарівні з Заходом і Північчю. Тичина дав такий вклад в український сходознавчий рух 1920-их років, що тут його ім’я мабуть стоїть зразу за іменем незрівнянного українського сходознавця Агатангела Кримського».

Дивитися і підмічати,
виводить висновок
з подій, –
тобою хочу я звучати,
народе рідний, любий мій!
                                              Павло Тичина.

Ці поетичні рядки нехай стануть епіграфом відео презентації «Духовний світ великого поета», присвяченої 130-річчю від дня народження Павла Григоровича Тичини.

Останні новини Наукової бібліотеки


  • 19.04.2024 Історична година «Вітрила честі, що дають нам крила»

  • 19.04.2024 Літературний конкурс «Нас єднає університет», присвячений 180-річчю заснування Уманського національного університету садівництва: підводимо підсумки