Остання редакція: 23 травня 2019

Пам’ятаємо про трагедію кримськотатарського народу

Студенти факультету лісового і садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва не лише успішні в навчанні, але й соціально активні.

Зокрема, радою студентського самоврядування факультету лісового і садово-паркового господарства напередодні 175-річчя Уманського національного університету садівництва, була організована тематична виховна година, на якій організатори нагадали нам всім про одну з трагедій в новітній історії України – депортацію кримськотатарського народу. Захід було присвячено Дню пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу, що відзначається в Україні 18 травня.

Саме 18 травня 1944 року стало трагедією для 238,5 тисяч кримських татар. Цього дня радянська влада силоміць депортувала їх з Кримського півострова вглиб материка – на територію Узбекистану, Казахстану і Таджикистану. Невеликі групи людей було відправлено також до Марійської АРСР, на Урал та до Костромської області Росії.

Це стало ще однією сторінкою жалоби в історії нашої країни. І ми, як нащадки справжніх патріотів своєї країни, не в праві забувати такі події.

Маргарита Мельник,

студентка 21-зм групи