+38 (096) 301-55-38 або +38 (067) 337-77-68
Остання редакція: 20 червня 2020

Новий напрям у геодезії

На кафедрі геодезії, картографії і кадастру Уманського НУС проводяться дослідження з метою розробки та запровадження нової технології геодезичних вимірювань що має робочу назву «мікротрілатерація». Ця технологія дозволить швидко і з мінімальними витратами часу і коштів встановлювати координати точок місцевості за результатами оптико-електронних вимірювань ліній.

Зазвичай, оптико-електронні віддалеміри коштують вельми дорого. Тож, придбати їх може не кожний. Крім того, використання сучасних світловіддалемірів вимагає від користувача достатньо високої кваліфікації. Альтернативою і в ціновому, і у фаховому плані є використання відносно недорогих оптико-електронних пристроїв, які в середовищі користувачів називаються «лазерними рулетками». Перелік таких світловіддалемірів достатньо різноманітний, їх характеристики суттєво різняться. А ціни на них – у десятки разів нижчі, ніж на стаціонарні геодезичні віддалеміри.

Саме тому на кафедрі геодезії, картографії і кадастру вже другий рік проводяться дослідження доцільності і можливості використання простих і дешевих лазерних рулеток для проведення високоточних геодезичних вимірювань.

Попередні результати досліджень підтверджують справедливість наших розрахунків та ймовірний економічний ефект від впровадження нової технології у інженерній геодезії і містобудуванні.

Михайло Шемякін,

доцент кафедри геодезії, картографії і кадастру;

Сергій Кононенко,

старший викладач кафедри геодезії, картографії і кадастру