-= Меню =-

Нові надходження до фонду бібліотеки

Неабияке задоволення приносять нові книги, які надходять до бібліотеки. Це радість для всіх – як для бібліотекарів, так і для наших користувачів!

Нещодавно фонд бібліотеки поповнився новими виданнями. Вони стануть гарними помічниками в навчанні студентам освітніх програм «Технології харчування», «Готельно-ресторання справа», «Агрономія» і не тільки. Пропонуємо ознайомитись з ними, переглянувши віртуальну виставку нових надходження. Нагадуємо, що в ЕЛЕКТРОННОМУ КАТАЛОЗІ бібліотеки Ви знайдете ці та інші цікаві та корисні книги. Чекаємо на Вас в бібліотеці університету!

Дієтичне харчування: підруч. Вид. 2-ге, стер. / О.І. Черевко, Н. В. Дуденко, Л.Ф. Павлоцька та ін. – Х.: ХДУХТ; Світ книг, 2019. – 359, [1] с.

У підручнику наведені сучасні підходи до дієтичного харчування, у тому числі базисні дієти, особливості дієтичного харчування при різних захворюваннях органів ти систем, та технології.

Інжиніринг у ресторанному бізнесі: навч. посіб. / О.В. Кузьмін, О.В. Чемакіна, Л.М. Кімова та ін. – Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2019. – 485, [1] с.: іл.

У навчальному посібнику викладені науково-теоретичні та методичні основи інжинірингу у ресторанному бізнесі, що дозволяє здобувачам кваліфіковано приймати рішення, управляти командою проекту згідно графіку виконання робіт, координувати людськими, матеріальними, фінансовими потоками в межах бюджету. У навчальному посібнику представлено сучасні тенденції інжинірингу при проектуванні інженерних систем: мережі і споруди водопостачання і каналізації, санітарно-технічні системи будівель, основи формування теплового режиму і вимоги до повітряного середовища приміщень, системи опалення, вентиляції, кондиціювання, інженерне обладнання закладів ресторанного господарства на основі сучасних наукових підходів.

Навчальний посібник призначений для підготовки здобувачів спеціальності 181 "Харчові технології". Навчальний посібник може бути корисний для інженерно-технічних працівників при підготовці і просуванні інженерно- будівельних проектів закладів ресторанного господарства.

Иванова Л.А. Дизайн интерьера отельно-ресторанных объектов: учебн. пособ. – Стер. изд. / Л.А. Иванова, О.В. Дышкантюк, С.Е. Полевая. – Херсон: ОЛДИ-ПЛЮС, 2019. – 224, [2] с.: ил.

Рассмотрены методологические подходы к выработке дизайнерских решений применительно к интерьеру помещений домов, гостиниц и ресторанов. При этом используется определенный (заданный) стиль, характеризуемый архитектурными особенностями и соответствующим ему предметным наполнением в виде мебели.

Изложение проведено на примерах использования наиболее известных исторических и современных стилей то готики до хай-тека.

Карпенко Р.В. Облік, калькуляція і звітність у закладах ресторанного господарства: навч. посіб. / Р.В. Карпенко, В.М. Кузнєцов, Н.Г. Салогуб. – Х.: Світ Книг, 2021 – 287, [1]  с.

Навчальний посібник з обліку, калькуляції та звітності створений відповідно до типової навчальної програми предмета "Облік, калькуляція і звітність" Державного стандарту професійно-технічної освіти з професій: "Кухар" код 5122, "Кондитер" код 7412, "Офіціант. Бармен" код 5123 (зміни внесені у межах дозволених норм). В навчальному посібнику висвітлені питання щодо організації діяльності ресторанного господарства, понять про господарський облік, матеріальну відповідальність, загальні принципи організації обліку, ціноутворення та калькуляції, облік касових операцій, проведення інвентаризації у закладах ресторанного господарства.

Кордзая Н.Р. Продовольча безпека. Якість та безпечність харчової продукції: монографія / Н.Р. Кордзая, Б.В. Єгоров. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2019. – 156, [1] с.

У монографії зроблена спроба узагальнення знань щодо управління якістю та безпечністю харчової продукції в Україні та світі. Розглянуто особливості функціонування міжнародної та вітчизняної системи стандартизації. Проведено аналіз структури бази державних стандартів на харчову продукцію, сировину та напої. Встановлено, що сьогодні Україна потребує розробки комплексного підходу до формування системи нормативної документації на продовольство. Адже визначення якісних показників стандартизованими методами є гарантією контрольованої якості та високої конкурентоспроможності вітчизняної харчової продукції та як наслідок підвищення рівня продовольчої безпеки України.

Мікробіологія харчових виробництв: навч. посіб. – Стер. вид. / Л.В. Капрельянц, Л.М. Пилипенко, А.В. Єгорова та ін. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2020. – 476,[1] с.

У навчальному посібнику викладений теоретичний і експериментальний матеріал із дисципліни "Мікробіологія харчових виробництв", яка є однією для фахової підготовки бакалаврів із технологій харчових виробництв.

Наведений у виданні матеріал спрямований на набуття студентами знань і практичних навичок у сфері управління технологіями та якістю харчових продуктів за мікробіологічними показниками.

Мостова Л. М. Організація обслуговування в ресторанному господарстві: підруч. / Л.Н. Мостова, О.В. Новикова, І.М. Ракленко. – Х.: Світ Книг, 2018. – 656, [1] с.: іл.

У підручнику викладено комплексну характеристику організації обслуговування в закладах ресторанного господарства різних типів. Охарактеризовані вимоги до виробничих та торговельних приміщень. Висвітлено характеристики посуду, устаткування білизни. В посібнику приводяться основні види меню, правила подавання холодних і гарячих закусок, страв і напоїв. Наведений детальний опис процесів обслуговування, які використовуються в закладах ресторанного господарства при здійсненні банкетів, прийомів, а також спеціальних форм обслуговування і обслуговування в закладах ресторанного господарства різних типів. Значна увага приділена особливостям обслуговування в готельно-туристичних комплексах та за місцем роботи та навчання. Розкрито особливості організації дозвілля в ЗРГ.

Нутриціологія: навч. посіб. – Вид. 2-ге, стер. / Н.В. Дуденко, Л.Ф. Павлоцька, Т.А. Лазарєва та ін. – Х.: Світ Книг, 2018. – 559, [1] с.

В навчальному посібнику викладено теоретичні основи та роль харчування в забезпеченні процесів життєдіяльності людини, значення білків, ліпідів, вуглеводів, вітамінів та мінеральних речовин у харчуванні людини, наслідки нестачі та надлишку харчових речовин у раціонах, харчова та біологічна цінність продуктів, роль генетично-модифікованих продуктів та продуктів з функціональними властивостями.

Обладнання закладів ресторанного господарства. Оцінка технічного рівня: навч. посіб. / О.В. Кузьмін, В.В. Кійко, Л.М. Кімова, С.М. Бондарчук. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2018. – 27, [1] с.

У навчальному посібнику викладені науково-теоретичні основи кількісної оцінки технічного рівня та якості обладнання, що використовується на підприємствах ресторанного господарства. Значне місце надано обґрунтуванню принципів класифікації властивостей, показників якості , їх об'єднанні у комплексний показник технічного рівня та якості обладнання ресторанного господарства методами кваліметрії.

Організація харчування та обслуговування туристів на підприємствах ресторанного господарства: навч. посіб. – Вид. 2-ге, стер. / О. В. Новікова, Л. О. Радченко, К. П. Вініченко та ін. – Х.: Світ Книг, 2019. – 410, [1] с.: іл.

В навчальному посібнику викладена характеристика організації обслуговування туристів на підприємствах ресторанного господарства. Розглянута специфіка ресторанного господарства в індустрії гостинності, методи, форми та прогресивні технології обслуговування. Значна увага приділена організації харчування та обслуговування туристів в спеціальних видах туризму.

Основи хімії та методи аналізу харчової продукції: підруч. / Н.К. Черно, О.О. Антіпіна, О.В. Малинка, С.І. Вікуль. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2018. – 359, [1] с.: іл.

У підручнику представлені основні поняття й базові відомості з найважливіших розділів хімії: загальної та неорганічної, органічної, аналітичної, без яких не можливо опанування технологічних дисциплін виробництва харчових продуктів. Розглянуті класифікація, головні властивості, способи добування неорганічних та органічних сполук, найважливіші представники кожного класу та їх застосування, а також методи якісного та кількісного аналізу, що використовуються у сучасних дослідженнях якості продукції та контролю виробництва.

Свідло К.В. Метотологія і організація наукових досліджень в харчовій галузі: підруч. / К.В. Свідло, Т.А. Лазарєва, Л.О. Бачієва. – Харків: Світ книг, 2018. – 224, [1] с.

У підручнику викладено роль науки у науково-технічному прогресі, розглянуто основні задачі наукознавства, питання системності та логіки у науковому пізнанні, характерні особливості інформації у дослідницькій роботі, методику наукових досліджень в харчовій галузі, основи патентознавства, форми підготовки наукових кадрів.

Сирохман І.В. Товарознавство продовольчих товарів: підруч. / І.В. Сирохман. –  Х.: Світ Книг, 2019. – 712, [2] с.

Підручник із загального товарознавства містить базові теоретичні матеріали та основні нормативні документи, пов'язані з класифікацією, вимогами до якості, пакуванням, зберіганням продовольчих товарів.

Враховано також вимоги нових державних стандартів, технічних умов, підзаконних актів, змін в асортименті певних груп і видів товарів.

Смирнитська М.Б. Охорона праці в галузі. Ресторанне господарство та торгівля: навч. посіб. / М.Б. Смиртинська, Р.М. Тріщ. – Х.: Світ Книг, 2019. – 361, [1] с.

В навчальному посібнику викладені актуальні питання охорони праці в галузі ресторанного господарства та торгівлі. Навчальний посібник за структурою і змістом відповідає типовій навчальній програмі нормативної дисципліни "Охорона праці в галузі". Він відображає сучасний стан нормативно-правового та технічного забезпечення охорони здоров'я і працездатності працівників у виробничих умовах галузі ресторанного господарства та торгівлі. Розкриває основні шляхи ефективного управління охороною праці та формування відповідальності у посадових осіб і фахівців зазначеної галузі за колективну та власну безпеку.

Тележенко Л.М. Здорове харчування: практичні рекомендації: монографія / Л.М. Тележенко, Н.А. Дзюба, М.А. Кашкано. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2018. – 196, [1] с.

У монографії доступно й послідовно розкрито фізіолого-гігієнічні основи та роль харчування в забезпеченні процесів життєдіяльності людини, значення білків, жирів, вуглеводів, вітамінів та мінеральних речовин у харчуванні людини. Висвітлено наслідки нестачі та надлишку харчових речовин у раціонах, харчова та біологічна цінність продуктів, роль продуктів з функціональними властивостями.

За допомогою сучасних методів досліджень розроблено раціональне меню для жителів сучасного міста з врахуванням сезонності, режиму харчування та добової потреби у нутріентах. Складено комплекси для здорового харчування, що можуть бути реалізовані на сучасному підприємстві ресторанного господарства або у кейтеринговій  компанії.

Технічна мікробіологія: підручник. – Стер. вид. / Л. В.   Капрельянц, Л. М. Пилипенко, А. В. Єгорова та ін. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2020. – 430, [1] с.

У підручнику висвітлюються основні питання з технічної мікробіології харчових виробництв: морфологія, фізіологія, систематика, екологія мікроорганізмів, їхня роль у кругообігу речовин і енергії в природі. Наведені матеріали про роль мікроорганізмів у виникненні харчових захворювань і заходи запобігання їм на підприємствах харчової промисловості та в установах громадського харчування.

Технологічне проектування підприємств ресторанного господарства: навч. посіб. – Стер. вид. / П.П. Павленкова, Л.М. Тележенко, І.Р. Біленька, Н.А. Дзюба. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2019. – 311, [1]  с.

Навчальний посібник містить методичні та практичні рекомендації з технологічного проектування підприємств ресторанного господарства. Теоретичні матеріали ґрунтуються на наукових дослідженнях, інноваційних технологіях, нормативних документах.

Харчова хімія: навч. посіб. – Вид. 2-ге, стер.  / В.В. Євлаш, О.І. Торяник, В.О. Коваленко та ін.  – Х.: Світ книг, 2019. – 503, [1] с.

В навчальному посібнику наведено дані щодо будови, фізико-хімічних та функціонально-технологічних властивостей основних компонентів сировини та харчових продуктів – білків, ліпідів, вуглеводів мінеральних речовин, вітамінів, та їх перетворення у технологічному потоці. Окремо розглянуто роль води у харчових системах.

Наведено характеристику основних функціональних класів харчових добавок, їх технологічні властивості, місце у сучасному раціоні харчування людини, гігієнічне регламентування у продуктах харчування.

Черевко О.І. Процеси і апарати харчових виробництв: підруч. / О. І. Черевко, А. М. Поперечний. – Х.: Світ Книг, 2020. – 495, [1] с.

Друге доповнене видання підручника "Процеси і апарати харчових виробництв" розкриває основні поняття, класифікацію, моделювання процесів та апаратів харчової галузі, ретельно описуються гідравлічні, гідромеханічні, механічні, теплові, масообмінні та біохімічні процеси, що мають важливе значення у виготовленні продукції харчових виробництв. Особлива увага приділяється питанням оптимізації процесів та збереженню енергетичних ресурсів. Дане видання доповнене розділом "Біохімічні поцеси".

Петриченко В. Рослинництво. Нові технології вирощування польових культур: підруч. – 5-те вид. / В. Петриченко, В. Лихочвор. – Львів: Українські технології, 2020. – 805, [1] с.: іл.

Розглянуто стан і тенденції розвитку технологій у рослинництві. Висвітлено доцільність вирощування, біологічні та ботанічні особливості польових культур. Детально подано сучасні технології вирощування, зокрема підбір попередників, обробіток ґрунту, підготовка насіння, система удобрення, специфіка сівби. Особлива увага  звернута  на використання засобів захисту рослин.

Технічні культури: навч. посіб. / О.Г. Жатов, С.М. Каленська, А.В. Мельник та ін; за ред. О.Г. Жатова, С.М. Каленської. – Суми: Університетська книга, 2020. – 358, [1] с.: іл.

У посібнику наведено систематику технічних та квіткових культур, охарактеризовано їхні морфологічні та біологічні особливості, описано сучасні технології вирощування технічних та квіткових культур.

Останні новини Наукової бібліотеки


  • 19.04.2024 Історична година «Вітрила честі, що дають нам крила»

  • 19.04.2024 Літературний конкурс «Нас єднає університет», присвячений 180-річчю заснування Уманського національного університету садівництва: підводимо підсумки