Неформальне навчання – кар’єрні переваги в майбутньому

Неформальне навчання – процес здобуття освіти, що не регламентований місцем, терміном і формою навчання та не передбачає отримання документів про освіту державного зразка.

У більшості випадків неформальне навчання передбачає отримання слухачами актуальних практичних і теоретичних знань, навичок, оволодіння сучасними методами розв'язання професійних завдань, підвищення рівня їх професійної компетентності, вдосконалення існуючих знань та їх саморозвиток.

В Україні поки що не існує визнаних стандартів неформальної освіти, але є декілька організацій, які займаються розвитком її стандартів та показників якості. Серед них Українська Академія Лідерства, Prometheus, Міжнаціональний центр неформальної освіти тощо.

Тож насправді неформальна освіта – це можливості. Можливості для саморозвитку, самореалізації; для здобуття нових знань і практичного досвіду; для пошуку мотивації та натхнення. А якщо можливості є, їх треба використовувати.

Обираючи онлайн-платформи неформальної освіти студенти спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм» керувались своїми вподобаннями, потребами та можливостями набуття й вдосконалення професійних умінь та навичок. Із усього переліку платформ з відкритими навчальними курсами, найпопулярнішою стала освітня платформа Prometheus. Так студентка другого курсу факультету менеджменту спеціальності «Готельно-ресторанна справа» Валерія Кужим за результатами навчання успішно завершила на платформі курс: «Технології індустрії гостинності для керівників» про що отримала відповідний сертифікат.

Вітаємо Валерію з гарним результатом і запрошуємо всіх учасників навчального процесу долучатися до глобальних ініціатив, використовувати всі можливості отримати нові знання, нові навички та кар’єрні переваги!

Людмила МАЛЮГА,

к.е.н., доцент кафедри