Меню

Навчальна практика студентів кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС

Навчальна практика студентів є обов’язковою складовою навчального процесу в Уманському національному університеті садівництва. Під час навчальної практики студенти отримують додаткові знання, уміння і навички, ознайомлюються з методами набуття знань з фаху, визначають коло питань, якими вони повинні оволодіти під час навчання в університеті і які потрібні в майбутній професійній діяльності.

Метою навчальної практики є ознайомлення студентів зі специфікою майбутнього фаху, отримання ними первинних професійних умінь із загально-професійних та спеціальних навчальних дисциплін.

Студенти першого та другого курсів спеціальностей 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм» у рамках навчальних практик «Вступ до фаху» та «Інформаційні технології у сфері обслуговування» відповідно відвідали Василіанський монастир в Умань.

Василіанський монастир є однією з найстаріших будівель Умані. Він був побудований графом Потоцьким у 1784 році. На території монастиря була побудована греко-католицька школа. Споруда мала ще й оборонне значення. Стіни – завтовшки метр. У 1832 році будівлю зруйновано і передано у володіння місцевій владі, тут працювали судді.

Під будівлею є величезний підвал та мережа підземних ходів, які прокладали в 17-18 століттях. За легендами, у цих підвалах гайдамаки заховали скарби і чимало охочих намагалося їх розшукати. Саме цими підземеллями пройшли студенти у супроводі екскурсовода.

Підземні ходи з розгалуженою мережею кімнат проходять під всім комплексом (вважається, що йдуть і далі, з’єднуючи старі оборонні форпости міста). Вони викладені червоною цеглою, циліндричні склепіння включно. Внутрішній отвори коробових форм, як і велика кількість ніш. Досі зберігалися великий василіянський колодязь п’ятнадцять метрів глибини та прямокутні резервуари.

Екскурсія виявилась цікавою та пізнавальною.

К.е.н., доцент кафедри туризму та

готельно ресторанної справи Малюга Л.М.