-= Меню =-

На хвилі Всеукраїнського форуму «Лідери освітніх змін»

16 грудня працівники бібліотеки Уманського національного університету садівництва стали учасниками Всеукраїнського форуму «Лідери освітніх змін». Метою проведення форуму стало обговорення викликів у професійній управлінській діяльності представників освітнього середовища, обмін досвідом щодо впровадження успішних кейсів із розвитку університетів як лідерів освітніх змін, сприяння формуванню лідерських якостей та підвищення управлінських компетентностей освітян.

Організатори форуму: Освітня платформа «4 PEOPLE», ВГО «Українська асоціація фахівців інформаційних технологій», факультет івент-менеджменту, фешн та шоу бізнесу КНУКіМ та кафедра комп’ютерних наук КНУКіМ.

Освітні зміни та пріоритетні напрями розвитку НУШ в умовах реформування освіти окреслила Галина Коломоєць, начальник відділу науково-методичного забезпечення підвищення якості освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, кандидат педагогічних наук.

Наталя Клокар, керівник Школи управлінських кадрів зазначила, що Школа управлінських кадрів є основою перепідготовки та  підвищення рівня управлінської компетентності керівників закладів освіти.

Неабиякий інтерес в учасників форуму викликала доповідь директора Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Олега Сербіна про перспективи розвитку наукових бібліотек України в контексті безапеляційності професійного зростання викликала жваве обговорення. Зміни в суспільстві вимагають змін і в бібліотеках. Змістовна доповідь надихнула присутніх впроваджувати в свою роботу інноваційні форми аби бути затребуваними центрами спілкування.

Наскрізними питаннями зустрічі були питання розвитку лідерського потенціалу, умови розвитку та його інструменти. З цими питання виступили Світлана Кирилащук – декан факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Вінницького національного технічного університету, Юлія Бреус – завідувач навчально-наукового центру розвитку персоналу та лідерства Київського університету імені Бориса Грінченка та Алла Сенчило – засновник мережі дитячих закладів Sofi-Den kids. Прогнози експертів стосовно глобалізації, інформатизації і технологізації об’єднує одна загальна ідея – організації та їх лідери повинні знаходитись у процесі безперервного розвитку. Формула успішного керівника, які б складові вона не містила, базується на його здатності навчатися та розвивати власний лідерський потенціал, який, на відміну від компетентності, є необмеженим.

Дякуємо модераторам Олені Чайковській – декану факультету дистанційного навчання КНУКІМ, віцепрезиденту ВГО «УАФІТ», та Олені Тимошенко – д.е.н., проф., організатору освітньої платформи «4 People», за змістовний та продуктивний форум та неоціненний досвід.

Наталія Олейніченко, заступник директора бібліотеки