-= Меню =-

Молодь без тютюну

«Здоров’я — не все, але все без здоров'я ніщо»

(Сократ)

Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day) – відзначають щорічно у третій четвер листопада в більшості країн світу. Він встановлений Американським онкологічним товариством в 1977 році після того, як було визнано згубний вплив куріння на організм людини.

На сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей; очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.

Кожна цигарка скорочує життя на кілька хвилин. В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління у молодіжному середовищі. Не менш небезпечним є пасивне куріння, особливо для дітей та молоді. Саме воно спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення.

Кинути палити нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність, і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову почали курити.

Не палити – стає в Україні ознакою гарного тону. Кожен, хто кине палити, може подати добрий приклад оточенню, мати здорових дітей, не турбуватись, що завдає шкоди здоров’ю членам сім’ї й почувати себе краще фізично. Якщо Ваші найближчі люди палять – допоможіть їм здолати шкідливу звичку, переконайте, що їхнє життя – це найцінніше.

Будь-яку залежність можна подолати, якщо Ви цього схочете. Це – вибір, який ніхто не може зробити замість Вас.

Кінцевою метою Міжнародного дня без тютюну є сприяння захисту нинішнього і майбутніх поколінь не тільки від руйнівних наслідків для здоров'я, але також і від соціальних, екологічних та економічних лих, пов'язаних із вживанням тютюну і впливом тютюнового диму.

У читальній залі №1 бібліотеки діє тематична виставка-порада «Скажемо Ні! - шкідливим звичкам».

Тетяна Маєвська,  бібліотекар I категорії

Людмила Тодосійчук,  бібліотекар I категорії