+38 (04744) 3-22-26
Меню

Формування культури академічної доброчесності у здобувачів – важлива складова освітнього процесу

Сприяння неухильному дотриманню принципів академічної доброчесності, запобігання, перешкоджання та профілактика проявів недоброчесності є важливими засадами  підвищення якості вищої освіти. Популяризація цих засад є одним з дієвих засобів формування культури академічної доброчесності у здобувачів.

У межах комплексного інформаційно-бібліографічного заходу «BiblioSchool for Students», що триває наразі в Уманському НУС, та за ініціативи гаранта освітньо-професійної програми Економіка першого (бакалаврського) рівня, студенти  що навчаються за спеціальністю 051 Економіка, стали слухачами та активними учасниками заходу «Говоримо про академічну доброчесність».

На інтерактивному занятті працівник бібліотеки Наталія Олейніченко розкрила здобувачам поняття академічної доброчесності, ознайомила з нормативними документами, що врегульовують механізми забезпечення академічної доброчесності та протидії академічному плагіату.  Увагу здобувачів було акцентовано на необхідності дотримання основних норм та правил академічної доброчесності, охарактеризовано види порушення її принципів учасниками освітнього процесу: здобувачами  та науково-педагогічними працівниками, окремо наголошено на відповідальності за такі дії.

Інтерактивна форма заняття спонукала слухачів до рефлексії, запропоновані ситуаційні завдання викликали активне обговорення, підвищуючи інтерес студентів до порушеної проблематики.

Висловлюючи вдячність організаторам заходу, наголосимо, що лише спільними зусиллями, шляхом навчання, керівництва і наставництва, а також завдяки створенню позитивного, сприятливого й доброчесного освітнього і наукового середовища можна досягти належного дотримання принципів академічної доброчесності, забезпечити їх  сприйняття як норми для всіх учасників освітнього процесу.

Людмила Смолій, гарант ОПП Економіка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти