-= Меню =-

До Дня пам’яті героїв Крут

…Чужинче, йди і Україні
Скажи, що звершений наказ.
Хай не сумує! На руїні
Збудуємо нові твердині
І в бій підемо другий раз!
Скажи, що шлях покажуть Крути,
Що замість терня ореол,
Що Україні вічно бути,
Про Україну всім почути,
Бо світу це новий престол!
                                                            Володимир Янів, 1932

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно важлива подія в українській історії – Бій під Крутами. Справжні українці вбачають у цій події не трагедію трьох сотень юнацьких життів, а акт відновлення цілої нації у змаганні за Незалежність. Адже українську націю почали творити Герої під Крутами, перші кіборги України.

«…Крути струснули совістю усіх живих і поставили їх на ноги до боротьби з москвою… І саме Крути  сотворили нам ті маси, які в майбутньому підуть взором перших героїв . Крути виховали і той провід, який в майбутньому зуміє вести маси… Провід той поведе український народ за українську справу, за владу і землю до могутності й слави.» (Володимир Янів. «Бій під Крутами». Львів, 1934)

15 січня 2007 року президент України В. Ющенко підписав Указ Про вшанування пам’яті Героїв Крут.

З метою виховання поваги до історичного минулого українського народу працівники бібліотеки Уманського НУС хочуть познайомити вас з однією з книг, присвяченою героїчним подіям під Крутами, і тому підготували БУКТРЕЙЛЕР НА КНИГУ «КРУТИ», видана за сприяння фонду Ірини Турченюк у пам'ять її батьків Івана та Віри Турченюків. Збірка збагатить ваші знання про події на станції Крути, допоможе проникнутися  духом славетного минулого, відчути подих боротьби і звитяги. Книга розрахована на широке коло читачів, і до речі, багато матеріалів були опубліковані вперше.

Приємного перегляду!

Наталія Олейніченко, заступник директора бібліотеки