День студента – це наше свято!

Щороку в Україні студентська молодь 17 листопада святкує Міжнародний день студента. Свято засновано у м. Лондон в 1941 р. під час міжнародної зустрічі студентів. Цього дня у 1939 р. фашисти заарештували і розстріляли лідерів чеського Союзу студентів. 1200 студентів були заарештовані і відправлені у концтабір в Заксенгаузен. Вшановуючи пам'ять цих студентів на Всесвітньому конгресі студентів і було започатковано Міжнародний День студентів.

У світі цей день святкують по різному. Наприклад у США студенти полюбляють галасливі вечірки вдома, у клубах або за містом. Студенти Португалії збираються опівночі біля пам'ятника королю Португалії і співають пісні. Цього дня вони обов'язково одягають  уніформу свого університету, а в м. Коїмбра випускники спалюють в котлі стрічки кольору свого факультету. У Данії на День студента зазвичай збираються сім'єю. Студентів Німеччини часто звільняють від занять і проводять спортивні змагання.

Вечіки по типу Пижама-паті є досить популярними у світі серед дітей та молоді.
Бажання відзначити цей день святково спонукало актив кафедри туризму та готельно-ресторанної справи
Уманського НУС провести студентську вечірку такого типу. І 14 листопада 2019 року відбулася вечірка «Pijama-Party-2019»
де були присутні викладачі кафедри та студенти спеціальностей 242 «Туризм» та 241 «Готельно-ресторанна справа».

Вечірка проходила у фойє 4 корпусу. Перепусткою на вечірку став піжамний одяг, без якого не можна було потрапити на вечірку. Однак ця умова виявилася навіть дуже приємною і додала всім певної домашньої атмосфери та веселого настрою, адже ніхто навіть не подумав знехтувати відповідним дрес-кодом! Також за допомогою студентів та викладачів кафедри було створено 2 фотозони, де можна було зробили цікаві та креативні фото.

Поки одні влаштовували веселі фотосесії інші приміряли на себе жартівливі образи героїв вечірки «Хто ти на Піжама-паті?».
Серед найсмішніших були: мовчазний сушеф у кальсонах з папугою на плечі, настирлива гід-перекладач у сорочці з котом у кишені,
лінивий ресторатор у сімейках та бочечкою пива, або лінива барменша у махровому халаті та дирявих носках…

Відкриттям  вечірки став флешмоб 1 курсу 11-тм групи. Після цього відбувся танцювальний батл між хлопцями та дівчатами, у результаті якого виграли хлопці, але як справжні джентльмени відали свої призи дівчатам. На вечірці Леонідом Рижієм старостою 11 гр групи спеціальності 242 «Готельно-ресторанна справа» було виконано кілька жартівливих пісень.

Наступним цікавим та захоплюючим конкурсом був найкращий мейк-ап. В якому брали участь 3 хлопці та 3 дівчини, де перемогу  отримали Дмитро Харченко 31 тм і Анастасія Клименко 11 тм. І під час проведення вечірки студентами шляхом голосування було обрано короля та королеву вечірки, де королевою вечірки стала Ірина Горова 11-м група, а королем став Дмитро Харченко студент 31 тм групи спеціальності 242 «Туризм». Королева отримала стильну діадему та шоколадку, а король – корону та кольорові шкарпетки.

Заключною частиною свята була дискотека де студенти танцювали та насолоджувалися музикою а також отримали масу позитивних емоцій.

Дякуємо усім, хто прийшов і усім, хто веселився!

З нетерпінням чекаємо наступного року!!!

Студентський актив кафедри туризму

та готельно-ресторанної справи