Меню

День банківського працівника на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування

Студенти спеціальності фінанси, банківська справа та страхування Уманського національного університету садівництва відвідали вебінар, присвячений Дню банківського працівника, під назвою «Як та коли виник Національний банк України?».

Спікером вебінару виступив Денис ТОЛОЧКО, начальник відділу «Музей грошей НБУ», який розповів про еволюцію банківської справи в Україні, появу центрального банку, запровадження гривні та місце виготовлення українських грошей.

Крім того, студенти з групи 21-ф, які вивчають предмет «Центральний банк та грошово-кредитна система», закріпили свої знання шляхом участі в діловій грі, під час якої вони обговорили наступні питання:

- Чому Національний банк України з'явився на кілька місяців раніше, ніж було проголошено незалежність?

- Які перешкоди треба було подолати більш ніж 30 років тому, щоб створити центральний банк України?

- Які важливі рішення Національного банку вплинули на банківську систему України?

- Які цікаві факти пов'язані зі створенням першого центрального банку у світі та створенням Національного банку України?

Дані заходи надали студентам цінний інсайт у важливі аспекти фінансової системи України, що допоможе їм у подальшій професійній кар'єрі у банківській справі та фінансовій сфері. Студенти також мали можливість активно взаємодіяти під час ділової гри, що сприяло закріпленню отриманих знань.

Загалом участь у цьому заході збагатила студентів і надала їм нові погляди та перспективи розвитку банківської справи, допомагаючи покращити розуміння інституційної та історичної основи фінансової системи України.

Наталія БОНДАРЕНКО, к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування