-= Меню =-

Бібліо-кафе «У світі чаю. Чайні традиції» для студентів факультету менеджменту

Чай – найпопулярніший напій на Землі. Немає такої країни у світі, де б не споживали чай. А в окремих державах чайна церемонія є неодмінною частиною культури. Вже не одне століття чайний напій зігріває серця багатьох людей на планеті. Виявляється, у чаю є своє свято: 21 травня святкують Міжнародний день чаю. З нагоди відзначення дня чаю в бібліотеці Уманського національного університету садівництва відбулось свято чайної церемонії для студентів 11-м групи (куратор Вікторія Жмуденко), 12-м групи (куратор Оксана Загороднюк) та 11 мб-м групи (куратор Марина Гоменюк) під назвою бібліо-кафе «У світі чаю. Чайні традиції».

Під час свята бібліотекарі відділу комплектування та наукової обробки документів Олена Діденко, Єфросинія Сохацька та Галина Вдовиченко ознайомили студентів з історією виникнення цього напою, традиціями чаювання у різних країнах, цікавими фактами про чай та нюансами чайного етикету. Було акцентовано увагу на тому, що хоча на території України чай і не вирощують, та українці дуже полюбляють цей напій, заварений із цілющих трав (ромашка, м’ята, меліса, чорнобривці).

Упродовж бібліо-кафе «У світі чаю. Чайні традиції» панувала легка святкова атмосфера спілкування. Молодь з цікавістю переглянула презентацію про культуру та мистецтво заварювання чаю в Китаї, Японії, Англії, Індії та інших країнах світу. Пізнавально-розважальною для присутніх була відео вікторина «Знавці чаю». Доповненням до церемонії стала виставка-знайомство «Книг і чаю – багато не буває», на якій була представлена цікава інформація про чай та способи його приготування.

На завершення бібліо-кафе всі учасники свята смакували запашні чаї: чорний, зелений, з домішками та без, трав’яний та інші. Кожен міг дібрати напій собі за вподобою, відчути смак справжнього чаю як по-англійськи, так і по-українски з духмяною м’ятою, ромашкою та чорнобривцями.

Тож всі присутні чаювали, насолоджувалися цукерками, печивом, запашним варенням, як звичайного так і сухого. Секретами приготування останнього люб’язно зі студентами факультету менеджменту поділився професор кафедри харчових технологій, доктор с.-г. наук Віталій Любич. Різноманітне варення власного виробництва Віталія Володимировича дуже смакувало всім шанувальникам чаю, а особливо цукати з яблук різних сортів.

Аромат цілющого тонізуючого напою манив та зігрівав, а розмова звеселяла серце кожного, хто брав участь у бібліо-кафе «У світі чаю. Чайні традиції». Дійсно, спільне чаювання підтримує дружні відносини, зміцнює бажання зберігати добрі звичаї та традиції. Спокій і мир – обов’язкові умови чайного дійства.

Сподіваємось, що всі учасники церемонії насолодилися довершеними смаками чаїв та отримали приємні емоції і заряд гарного настрою.

Галина Вдовиченко, бібліотекар І категорії