Активна громадянська позиція - основа професійної складової фінансиста

Активна громадянська позиція, готовність детально досліджувати проблемні фінансові й економічні питання та суспільні виклики - такі сьогодні головні риси студента - фінансиста. І яскравим прикладом зазначеного є здобувач освіти другого (магістерського) рівня першого року навчання Денис Гузар.
Активіст Громадського об'єднання "Українські студенти за свободу", старший інспектор Сектору взаємодії у соціальних мережах Управління цифрової трансформації та комунікації зі ЗМІ Тернопільської міської ради, Денис став учасником дебатів на каналі "Суспільне: Тернопіль", під час яких розглядалося питання "Легалізація медичного канабісу: переваги і ризики"
Як учасник дебатів, Денис був переконливим опонентом: оперував доведеними фактами, толерантно та зважено відстоював обрану позицію, наводив раціональні докази. Водночас варто зазначити, що тема диспуту була доволі неоднозначною: з одного боку їй притаманна доцільність, викликана потребою хворих, зокрема онкологічних, у знеболенні та швидкому доступу до ліків; з іншого - можливість поширення наркоманії і зменшення відповідальності за поширення наркотичних речовин. Однак досвід світової спільноти демонструє, що людина має робити власний, свідомий вибір, несучи відповідальність за свої дії. І відповідальність ця має бути у всіх і кожного,  не лише у тих, хто споживає такі речовини, а й у тих, хто приймає рішення про легалізацію і обіг легких наркотичних речовин.
Участь у громадянському житті, вміння відстоювати власні переконання та йти на діалог, здатність аналізувати, робити висновки та фоhмувати власні переконання у поєднанні з комунікативними навичками - таким є поверхневий перелік soft-skils фінансиста Уманського НУС, які яcкраво продемонстрував магістр спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" Уманського НУС Денис Гузар.
Леся Барабаш, к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування

1.