Акцент на дотриманні правил академічної доброчесності

В Уманському НУС на виконання Статті 42 Закону України «Про освіту» (прийнятий 05.09.2017р.; набрав чинності 28.09.2017р.), де прописані  правові механізми реалізації конституційного права громадян на рівний доступ до якісної освіти на всіх рівнях; створення умов для освіти особи упродовж життя (запровадження таких видів освіти як формальної, неформальної та інформальної); удосконалення нормативно-правової бази освіти, у тому числі розроблення новітніх програм, зорієнтовних на модернізацію системи перепідготовки, підвищення кваліфікації та стажування педагогічних, науково-педагогічних працівників і керівників навчальних закладів, тощо та Кодексу Академічної доброчесності університету (від 7.10.2019р.) систематично проводяться семінари, вебінари, тренінги, що популяризують дотримання академічної доброчесності через імплементацію цієї політики у внутрішню культуру якості освіти.

На одному з таких вебінарів «Академічний плагіат: вплив академічної доброчесності на якість освіти в Уманському НУС», де спікером виступала завідувач відділу моніторингу якості освіти  Уманського НУС, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту Ніна Пітель, науково-педагогічні працівники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи та здобувачі вищої освіти за спеціальностями «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм» прослухали про правила, якими мають керуватися учасники освітнього процесу як під час викладання, так і навчання дотримуючись академічної доброчесності;  що вважається порушенням академічної доброчесності;  яку академічну відповідальність понесуть  науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти в разі  виявлення порушень академічної доброчесності.

Участь в такого роду заходах перш за все попереджає порушення академічної доброчесності в результаті формування академічних цінностей та високої академічної культури в учасників освітнього процесу Уманського НУС.

Любов Коваленко,

доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи