Академічна мобільність за Програмою Erasmus+

У період з 08 травня по 12 травня 2023 року доценти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС Раїса Кожухівська та Діана Нагернюк, з метою підвищення рівня академічної мобільності науково-педагогічного персоналу університету у рамках реалізації «Стратегії інтернаціоналізації Уманського НУС на 2022-2027 роки», взяли участь у Програмі Erasmus+ за проєктом «Letter of confirmation for Teaching Assignment underthe project KA107 2020».

Планом реалізації Програми було передбачено відвідування закладу вищої освіти у Республіці Польща – Академії ім. Якуба з Парадижу в Гожуві Велкопольському (Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim).

Доценти Раїса Кожухівська та Діана Нагернюк поділилися власним практичним досвідом з реалізації освітнього процесу в Україні та перейняли європейський досвід викладання дисциплін у науково-педагогічних працівників Академії. Зокрема, здобувачам вищої освіти Академії, які навчаються за спеціальністю «Туризм та рекреація» на освітніх рівнях бакалавр та магістр, було прочитано лекції на тему: «Розвиток інноваційних форм туризму в Черкаській області», «Сільський зелений туризм як перспективний напрям розвитку туризму в регіоні», «Туристичний потенціал України», «Ресторанний бізнес в умовах воєнного стану» та проведено практичні заняття за цікавими тематиками: «Як смакує Україна: гастрономічні традиції та найвідоміші страви», «Борщ як частина українського культурного коду», «Організація туристичного бізнесу в Україні», «Технологія створення туристичного продукту та формування асортименту послуг туристичного підприємства».

Лекції та практичні заняття проходили насичено та креативно. У ході їх проведення розглядалися цікаві та актуальні питання, зокрема щодо застосування інноваційних форм туристичної діяльності в умовах кризи (у постковідний період в Європі та в умовах воєнного стану в Україні), розвитку європейської та української культури, створення та реалізації нових туристичних маршрутів тощо.

Участь в Програмі Erasmus+ за проектом «Letter of confirmation for Teaching Assignmentunder the project KA107 2020» дала можливість її учасникам обмінятися практичним досвідом у сфері освіти; посилити методичний рівень викладацької діяльності; отримати додаткові знання щодо методики здійснення дослідницької роботи у галузі туризму й рекреації; отримати досвід роботи в міжнародному середовищі та, загалом, підвищити професійний рівень.

Висловлюємо щирі слова вдячності адміністрації Уманського національного університету садівництва, Академії ім. Якуба з Парадижу у Гожуві-Велкопольському та програмі Erasmus+ за цінний практичний досвід у сфері викладацької діяльності та чудову можливість взяти участь у проєкті «Letter of confirmation for Teaching Assignment under the project KA107 2020».

Раїса Кожухівська та Діана Нагернюк,

к.е.н., доценти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи