06.11.2012 2715

Радіоаматорська експедиція

Під час проведеного минулої суботи "Дня відкритих дверей" в Уманському національному університеті садівництва відбувся круглий стіл Фонду охорони природи і навколишнього середовища "Всесвітня Флора Фауна" та, присвячена цій події, радіоаматорська експедиція. Заходи проведено завдяки підтримці в.о. ректора університету професора О.О.Непочатенко, директора Національного дендропарку "Софіївка" професора І.С.Косенка та голови ради Уманського регіонального відділення Ліги радіоаматорів України Б.К.Гуцалюка.

У радіоекспедиції взяли участь відомі уманські короткохвильовики Ян Осадченко (UT5CO), Юрій Капустин (UR4CW), Леонід Вовченко (UR5CJN), Борис Гуцалюк (UT5CN), Олександр Мельник (US1CT), Йосип Трусиганов (US5CAQ) та інші.

Основний склад

На аматорській радіостанції зі спеціальним кличним знаком  EO5UFF, що діяла в корпусі кафедри плодівництва та виноградарства, було встановлено зв’язки азбукою Морзе і в телефонному режимі з радіоаматорами понад десяти країн світу. Для цього поблизу партерного амфітеатру парку "Софіївка" встановлено антени конструкції Яна Осадченка та Олександра Кулікова, а в корпусі кафедри – надану Леонідом Вовченком приймально-передавальну радіостанцію.

Робочий момент змагань

З роботою радіоекспедиції ознайомилися аспіранти, студенти й майбутні абітурієнти університету.

Короткохвильове радіоаматорство в університеті має досить давні традиції з особливою активністю в 80-ті роки минулого сторіччя. Розпочалося все зі створення в той час самодіяльного студентського радіоклубу й відкриття колективної радіостанції на території тодішньої кафедри механізації. Власноруч сконструйовані короткохвильові антени й приймально-передавальна апаратура забезпечили встановлення радіозв’язків з аматорами усіх континентів і більш ніж ста країн світу. Високою активністю в той час відзначилися студенти Володимир Животовський, Олександр Максименко, Володимир Мельник, Віктор Криворучко, Сергій Гресько  та інші, гідно представляючи університет на різноманітних міжнародних, всесоюзних та республіканських змаганнях, здобуваючи нагороди і спортивні звання.

Монтаж антени диполь

Підйом вежі

Хотілося б вірити, що з проведенням радіоекспедиції короткохвильове радіоаматорство отримає новий поштовх. Досягнення радіоспортсменів піднімуться на якісно новий рівень і будуть ще вагомішими, гідно представляючи наш Університет як на республіканському так і міжнародному рівнях.

Фото на згадку