23.10.2012 2555

До скарбниці музейної кімнати Наукової бібліотеки

Тут думи і думки, науки злети,

Хай дмуть у світі вітри перемін.

Навіки збережи свій скарб, бібліотеко,

Щоб не торкнулися його ні забуття, ні тлін!

З нагоди святкування 200-річчя з дня заснування Нікітського ботанічного саду у видавництві «Н. Оріанда» (м. Симферополь) була видана книга Ірини Крюкової «Никитский ботанический сад. История и судьбы». Книга знайомить з історією одного з найстаріших в Україні, всесвітньовідомого Нікітського ботанічного саду. Ця унікальна ботаніко-агрономічна установа на довгі роки визначила розвиток цілих галузей сільського господарства країни. Тут були закладені перші в Росії наукові колекції плодових дерев і винограду, зародилося промислове російське виноробство і ефіроолійне рослинництво. Впродовж багатьох років в Саду проводилося успішне вивчення природної флори Криму.

Книга Ірини Крюкової «Никитский ботанический сад. История и судьбы»

Будинок директора Нікітського саду. На порозі сім'я П.Г.Анциферова

Вчителі і учні Нікітського училища на фоні церкви (1894 рік)

З іменами багатьох вчених пов'язана історія Уманського училища садівництва і Нікітського ботанічного саду: перший директор, тоді ще Одеського училища, Олександр Давидович Нордман товаришував з засновником Саду Христианом Христиановичем Стевеном, Павло Григорович Анциферов, Феофіл Климентійович Калайда, Василь Васильович Пашкевич, Владислав Якович Скробишевський, Сергій Федорови Охріменко та інші.

Ф.К.Калайда

В.Я.Скробишевський

С.Ф.Охріменко

Захоплююче написана книга, розрахована на широке коло читачів. Дуже приємно знати, що автор книги Ірина Вадимівна Крюкова народилась в Умані, її батько і дід працювали на нашій метеостанції. Ірина Вадимівна - кандидат біологічних наук, більше 30 років працювала науковим співробітником Нікітського ботанічного саду. Багато сил віддала створенню музею Саду. Автор і співавтор наукових і науково-популярних видань. Ми вдячні Ірині Вадимівні і видавництву «Н. Оріанда», а також Крюкову Олексію за поповнення музейного фонду нашої Наукової бібліотеки таким чудовим виданням.

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек в Інституті світової літератури ім. О.М. Горького Російської Академії Наук під час конференції «Первые московские Анциферовские чтения» відбулась презентація книги киянина Олександра Головцова «Дом над парком». Книга присвячена Миколі Павловичу Анциферову, сину Павла Григоровича, який працював на посаді інспектора Уманського училища садівництва, а згодом був директором Нікітського ботанічного саду. В цій книзі висвітлена історія Умані, нашого навчального закладу та відомих людей, які в той чи інший час відвідували Уманщину, працювали в училищі садівництва. Книга О. Головцова, подарована автором, знаходиться на абонементі художньої літератури і чекає своїх читачів.

Книга Головцова

Стає доброю традицією дарувати музейній кімнаті подарунки, які прикрашають інтер'єр. Дуже гарну серветку для музею вишила Людмила Анатоліївна Дорожинська, начальник планового відділу. Наталія Олександрівна Вернюк, декан факультету менеджменту, від імені кафедри подарувала старовинну чорнильницю.

Старовинна чорнильниця

До скарбниці музейної кімнати Наукової бібліотеки

Спасибі всім, хто нас поважає і цінує!

Провідний бібліотекар Наукової бібліотеки

Н.В. Михайлова