+38 (04744) 4-69-87
Меню

Безкоштовні вебінари з використання бази Web of Science Core Collection

Початок: 08:00, 07 липня

 

З 6 до 10 липня для українських науковців пройде остання літня серія вебінарів про можливості використання електронної бази даних Web of Science Core Collection. Також 8 липня відбудуться лекції щодо академічної доброчесності.

Вебінари вестиме Ірина Тихонкова, експертка з інформаційно-аналітичних ресурсів та навчання компанії Clarivate Analytics, що організовує заходи.

Вебінари пройдуть українською мовою. За участь у кожному з них можна отримати сертифікат, якщо:

  • завчасно зареєструватися (для цього потрібно перейти за посиланнями нижче і клікнути слово Register);
  • вчасно підключитися та прослухати не менш як 90% часу.

Програма вебінарів:

6 липня 14:15–15:15

Тема: Публікації в міжнародних виданнях

Анотація: Що дає науковцю публікація в міжнародному виданні? Як обрати видання для публікації? Де опублікуватися безкоштовно? В яких журналах більше статей за окремою темою за останні роки? Як зберегти перелік таких видань? Що таке високоцитована робота? Чи є обмеження за кількістю авторів, установ, посилань в переліку літератури? Як швидко статтю прорецензують і надрукують? Структура статті, правила оформлення. Що можна/не можна робити зі статтею після публікації? Перевірка індексації видання у Web of Science Core Collection.

Відповіді на запитання учасників із реєстраційних анкет.

Реєстраційна форма доступна за посиланням.

7 липня 14:15–15:15

Тема: Пошук і аналіз літератури у Web of Science Core Collection

Анотація: Що дає науковцю робота з платформою Web of Science? Як знайти найцитованіші роботи за вашою темою, визначити найвпливовіші установи, видання, авторів, фонди, що фінансували ці дослідження, зберегти історії пошуку та налаштування повідомлень про появу нових документів або цитувань. Порівняння можливостей базового та розширеного пошуку. Робота зі списками літератури. Визначення хто і в яких публікаціях цитував праці вченого або публікації, зроблені в журналах, які не індексуються в Web of Science Core Collection.

Відповіді на запитання учасників із реєстраційних анкет.

Реєстраційна форма доступна за посиланням. 

8 липня 11:00–13:00

Загальна тема: Академічна доброчесність – запорука успішного розвитку науки і держави

Реєстрація

Тема 1: Наукова етика та академічна свобода: виклики часу та ризики ціннісної трансформації

Доповідач: Ярошенко Тетяна Олександрівна, к.і.н, доц., віце-президент з наукової роботи та інформатизації Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Резюме: Про ризики втрати ціннісних етичних орієнтирів університетської науки та освіти в сучасних умовах. "Каргокульт" символьно-наукометричних оцінок роботи науковців, мотивації до роботи, комерціалізації університетів тощо. Досвід НаУКМА у запровадженні міжнародних стандартів та етичних принципів.

Тема 2: Академічна доброчесність в університеті: нормативно-правове регулювання, технологічні рішення, популяризація

Доповідач: Главчева Юлія Миколаївна, заступник директора науково-технічної бібліотеки, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».

Резюме: Імплементація принципів академічної доброчесності в освітній та науковий процес є актуальним завданням. Університети проводять активну роботу для вирішення цього завдання: нормативно-правове регулювання, запровадження в дію технологічних рішень, використання академічних інформаційних компетентностей та популяризація принципів академічної доброчесності. У презентації представлено як бібліотека університету долучається до цієї роботи: інформаційне забезпечення, публікаційна підтримка, навчання.

Тема 3: Академічна етика vs наукометрія

Доповідач: Тихонкова Ірина Олександрівна, к.б.н., інформаційно-аналітичні ресурси та навчання, Clarivate

Резюме: Стандартні запитання, що виходять з недостатнього усвідомлення принципів академічної етики: як прискорити публікацію, скільки авторів може бути у статті, чи додається керівник відділу до статті за замовчуванням, які джерела вказати в переліку літератури, наскільки детально описувати експеримент, чи можу використати ілюстрацію зі своєї чи чужої роботи, які методи статистики використати, чому не можу повторити свій текст ще раз, чи не вкрадуть мої результати рецензенти, чи можна подати одночасно в кілька видань, чому необхідно вказувати грантову підтримку, що таке конфлікт інтересів, хто може написати за мене статтю, як обрати видання для публікації, хочу опублікуватися в наукометричному виданні, але там все платно, що можу робити з опублікованою роботою, як збільшити індекс Гірша та інші. Про основні принципи, міжнародні норми та наслідки їхнього недотримання на вебінарі.

8 липня 15:15–16:15

Тема: Оновлений Journal Citation Reports

Анотація: Щороку у червні виходить оновлений Journal Citation Reports. Буде розглянуто інформацію про імпакт-фактор, як і для яких видань він розраховується, чому не розраховується для видань, індексованих до AHCI та ESCI. Висвітлюватиметься інформація про квартиль, індекс оперативності, 5-річний імпакт-фактор, Eigenfactor і інші показники, доступні в Journal Citation Reports. Буде проаналізовано наскільки змінилися показники щодо українських видань, скільки видань з економіки, педагогіки, права та ін. мають імпакт-фактор? Чим це може бути корисним науковцям та виданням? Оцінка видання, категорії, вибір та збереження видань певної категорії певного квартилю, формування звітів з обраними параметрами.

Відповіді на запитання учасників із реєстраційних анкет.

Реєстраційна форма доступна за посиланням

9 липня 15:15–16:15

Тема: Демонстрація, аналіз і оцінка наукового доробку науковця

Резюме: Які складнощі виникають під час пошуку робіт певного автора? Як знайти та проаналізувати роботи науковця, що проіндексовані у Web of Science Core Collection? Що можемо знайти окрім індексу Гірша. Що впливає на цитованість робіт, як можна збільшити шанси бути процитованими, Publons|ResearcherID, ORCID, Researchgate, Google Scholar. Створення, наповнення, підтримка, коректне застосування.

Відповіді на запитання учасників із реєстраційних анкет.

Реєстраційна форма доступна за посиланням

10 липня 14:15–15:15

Тема: Аналітичний інструмент InCites для установи та науковця

Резюме: Оглядовий вебінар можливостей InCites для наукової роботи її планування та оцінки. Знайомство з інтерфейсом, даними, доступними для аналізу, готовими звітами та формування статистики за визначеними критеріями. Абсолютні та нормалізовані показники і їхній розрахунок. Як окрема установа виглядає на світовому рівні, які теми більш успішні, завдяки чому, які партнерства більш продуктивні та ефективні. Чому важливо для установи мати профіль у Web of Science і як його створити та оновити. Як визначити перспективних партнерів за певною темою і зберегти отримані дані.

Відповіді на запитання учасників із реєстраційних анкет.

Реєстраційна форма доступна за посиланням.

Записи коротких вебінарів українською, підготовлені експертами компанії Clarivate Analytics, розміщені на каналі в Youtube за посиланням.

Окрім того, для вчених та усіх зацікавлених отримати додаткові знання з питань бібліографії та наукометрії доступний безкоштовний курс «Наукова комунікація в цифрову епоху». Він розміщений на платформі «PROMETEUS» за посиланням.