Навчально-науково-виробнича лабораторія біотехнології
Лабораторія біотехнології створена в 1990 році при кафедрі генетики, селекції та насінництва Уманського сільськогосподарського інституту під керівництвом завідувача кафедри, доцента Мішкурова Ю.М. з метою впровадження в навчально-науковий процес нових, сучасних дисциплін за напрямком „Генетика, селекція та біотехнологія рослин” і спільно з навчально-дослідним господарством „Родниківка” використання матеріально-технічної бази лабораторії для вирощування вихідного оздоровленого садивного матеріалу картоплі.
Наказом ректора №12 від 30.05.2002 року лабораторію реорганізовано в навчально-науково-виробничу лабораторію біотехнології, підпорядковану науковому відділу університету.
Науково-методична робота лабораторії проводиться під керівництвом науковців кафедри генетики, селекції рослин та біотехнології.
Матеріально-технічна база лабораторії використовується для навчальної, наукової роботи та технологічного процесу створення вихідного оздоровленого садивного матеріалу сільськогосподарських культур.
Лабораторія є базою для проведення лабораторних занять факультетів агрономії, плодоовочівництва, екології та захисту рослин, садово-паркового господарства і лісівництва з наступних дисциплін:
- „Основи біотехнології рослин”;
- „Екологічна біотехнологія”;
- „Біотехнологія в агросфері”;
- „Цитологія”;
- „Культура ізольованих протопластів in vitro”;
- „Самоклональна мінливість in vitro”;
- „Культура дигаплоїдів in vitro”;
- „Клітинна селекція in vitro”;
- „Біотехнологія та генетична інженерія”.
Наукова робота проводиться за наступними напрямками:
- мікроклональне розмноження рослинного матеріалу;
- створення оздоровленого матеріалу in vitro;
- клітинна селекція in vitro.
У процесі наукових досліджень розроблено низку біотехнологічних методів, які включаються в загальний технологічний процес виробництва окремих культур.
Проводяться наукові дослідження за планами та завданнями кандидатських та докторських робіт.
За результатами наукової роботи в лабораторії підготовлено дві докторські дисертації та п’ять кандидатських дисертацій.
Вирощений в процесі навчальної та науково-дослідної роботи садивний матеріал розмножується співробітниками лабораторії та передається у виробничий відділ університету для садіння промислових насаджень, подальшого розмноження або реалізації.
Сільськогосподарським підприємствам, фермерським господарствам, садівникам-городникам пропонується співробітництво у вирощуванні оздоровленого садивного матеріалу:
1) стартовий матеріал картоплі для вирощування супер-супереліти:
- мінібульби картоплі з гідропонної установки КД-10 „Картопляне дерево”;
- розсада картоплі з гідропонної установки „Мінівіт-2”;
- мікробульби та розсада картоплі in vitro;
2) саджанці ожини безколючкової;
3) саджанці суниці садової;
4) підщепи для кісточкових та зерняткових культур in vitro.
Фотогалерея









