01.01.1970 2479

Симиренко Володимир Львович

 

Народився 29.12.1891 р. в с. Мліїв Городищенського району Черкаської області. З юнацьких років працював у саду свого батька - видатного садовода-помолога Л.П. Симиренка.

У 1915 р. він закінчив сільськогосподарський факультет Київського політехнічного інституту, у січні 1920 р., після смерті батька, призначений керівником Мліївського помологічного розсадника, на базі якого у 1921 р. засновано Мліївську садово-огородню дослідну станцію. Саме тут проявились його великі організаторські здібності, і незабаром під його керівництвом дослідна станція зайняла провідне місце у розвитку садівництва не тільки в Україні, а й за її межами.

У 1930-1933 рр. В.Л. Симиренко був науковим керівником організованого тоді Всесоюзного науково-дослідного інституту південного плодового і ягідного господарства у Києві (тепер науково-дослідний інститут садівництва).

У 1932 р. він професор Уманського СГІ, де, крім занять, розгорнув наукові дослідження, практичну підготовку фахівців із садівництва. Поряд з великою організаторською діяльністю професор В.Л. Симиренко проводить науково-дослідну роботу в галузі районування плодових культур, їх селекції і агротехніки вирощування, керує групою перших в Україні аспірантів-плодоводів.

Особливо великі його заслуги в поліпшенні розсадницької справи, він був ініціатором і організатором видання "Всеукраїнської помологічної книги", значення якої не втратилось і досі.

Наукові праці професора В.Л. Симиренка охоплюють широке коло питань агротехніки, економіки садівництва, районування плодових і ягідних культур, організації промислового плодівництва на основі нового агропромислового розвитку.