01.01.1970 2809

Ро Лев Михайлович

 

Народився у 1883 році. У 1902 р. закінчив Пензенське училище садівництва, після чого був відряджений до Німеччини для продовження навчання в Гейзенгеймському інституті садівництва, який закінчив у 1906 р.

Після повернення на Батьківщину Ро працював помічником завідувача парку "Софіївка" при Уманському середньому училищі землеробства (1906-1909 рр.), завідувачем відділу плодівництва Ташкентської сільськогосподарської дослідної станції, викладачем Бобрицької школи садівництва та Полтавського училища садівництва (1909-1912).

У 1924-1929 рр. Ро займав посаду завідувача відділу плодівництва Мліївської дослідної станції садівництва, де провів значну роботу з гібридизації яблуні і груші. Ним вперше на цій станції був створений величезний гібридний фонд, в якому нараховувались десятки тисяч сіянців. Цей фонд послужив потім базою для виведення таких цінних сортів яблуні, як Серпневе, Мліївське літнє, Слава переможцям, Українське, Кальвіль Мліївський, Мліївська красуня та інші і груші Бергамот Мліївський.

Майже 30 років (1929-1957 рр.) своєї діяльності Ро присвятив підготовці кадрів у Херсонському, Полтавському, Ташкентському і Кримському сільськогосподарських інститутах.

Професор Л.М. Ро написав 70 наукових праць з питань біології, агротехніки та селекції плодових культур. Найважливіші з них такі: "Закладка цветочных почек и их развитие у плодовых деревьев", "Прорастаемость пыльцы различных плодовых деревьев в связи с её фертильностью", "Перекрёстное опыление и самоопыление у различных плодовых деревьев", які є цінним посібником у селекційній роботі.

Професор Л.М. Ро - лауреат державної премії СРСР. Помер у 1957 р.