01.01.1970 2388

Пересипкін Володимир Федорович

  

   Народився 22 серпня 1914 р. в с. Лихачовому Олексіївського району Харківської області в родині службовця. У 1929 р. закінчив Панютинську семирічну школу, а в березні 1932 р. - Олексіївський сільськогосподарський технікум.

     Працював агрономом Чапаївського бурякорадгоспу, а потім Дубровського коне заводу Харківської області.

     Протягом 1932-1936 рр. навчався у Харківському СГІ та працював лаборантом кафедри фітопатології, а згодом - асистентом цієї кафедри.

     У 1937-1940 рр. навчався в аспірантурі й захистив дисертацію на тему: «Десорбційний метод дезінфекції в боротьбі з хворобами льону» і був призначений завідувачем кафедри захисту рослин Іркутського СГІ.

    Воював на фронтах Великої Вітчизняної війни. У 1945-1946 рр. викладав курс фітопатології в Азово-Чорноморському СГІ.

     У червні 1946 р. В.Ф.Пересипкін обійняв посаду заступника директора Уманського СГІ з навчальної та наукової роботи, його обрали на посаду завідувача кафедри захисту рослин.

     З грудня 1948 р. до березня 1952 р. був директором інституту. У цей період інститут повністю відбудовано, налагоджено підготовку фахівців-аграріїв.

     У березні 1952 р. В.Ф.Пересипкін призначений директором Київського СГІ, згодом - віце-президентом Південного відділення Всесоюзної академії сільськогосподарських наук ім. Леніна, заступником міністра сільського господарства України. З 1972 р. він очолював кафедру захисту рослин Українського ДАУ.

     В.Ф.Пересипкін - видатний учений у галузі фітопатології. Він зробив значний внесок у вчення про імунітет, агротехнічні та хімічні методи захисту рослин. Наукові дослідження відображені в понад 300 працях, серед яких «Сільськогосподарська фітопатологія», «Хвороби зернових культур», «Атлас хвороб польових культур».

     Під його керівництвом підготовлено 2 докторські і 76 кандидатських дисертацій.

     Володимир Федорович Пересипкін нагороджений орденом Вітчизняної Війни ІІ ступеня, двома орденами «Знак Пошани», двома орденами Трудового Червоного Прапора, медалями.

     Помер В.Ф.Пересипкін у 2004 р.