01.01.1970 1777

Калиновський Яків Михайлович

     Народився 9 жовтня 1814 р. в м. Катеринославі в дворянській родині. Після навчання в Катеринославській гімназії у 1836 р. закінчив медичний факультет Харківського університету.

     До 1838 р. працював лікарем у Московському відомстві, потім виїхав за кордон і там студіював природничі науки. У Берліні, Відні, Мюнхені, Галле, Гейдельберзі вивчав теоретичне й практичне сільське господарство.

     У 1842 р. за дорученням Імператорського московського товариства сільського господарства Я.М.Калиновського відрядили на 3 роки до Гагенгеймського вищого землеробського інституту. Там він вивчав сільське господарство й лісівництво в кращих німецьких учених-агрономів. У 1842-1845 рр. був членом наукових сільськогосподарських товариств у Берліні й Галле. Його листи про сільське господарство були надруковані в «Московском земледельческом журнале», а праці з хімії друкувалися в «Журнале практической химии» Ердмана й Маршана. Ступінь доктора філософії отримав в Університеті м. Галле.

     Протягом 1853-1871 рр. Я.М.Калиновський - професор кафедри сільського господарства і лісівництва Московського університету, водночас керує великими маєтками в Тульській, Пензенській і Саратовській губерніях, де займається практичною діяльністю, 1879 р. призначений директором Маріїнського училища.

     У 1881-1884 рр. професор Я.М.Калиновський очолює Уманське училище землеробства й садівництва. Він реорганізує навчально-практичну базу підготовки вчених, управляючих і садівників, уносить пропозицію щодо перетворення навчального закладу на Училище землеробства й лісівництва з організацією при ньому сільськогосподарської ферми та створення самостійної школи садівництва в Царициному саду. Проте цей проект не був реалізований.

     Яків Михайлович Калиновський - автор праць з рослинництва, тваринництва, видав книгу «Культура пшениці», перекладав праці іноземних авторів з агрохімії, овочівництва, тваринництва.

     Дата смерті Я. М. Калиновського невідома.