01.01.1970 2095

Едельштейн Віталій Іванович

 

Народився 30.04.1881р. у м.Казань. У 1902р. закінчив Петербурзький лісний інститут і там працював на кафедрі ботаніки та фізіології рослин. У 1907р. запрошений на роботу викладачем Уманського училища землеробства і садівництва. Продовжує вивчати біологію овочевих рослин, створив науково-практичну базу для підготовки овочеводів високої кваліфікації, видає монографію "Новое в овощеводстве", в якій вперше в світі узагальнено біологічні особливості овочевих культур. Підготовлений ним підручник "Овочівництво" отримав Державну премію, перекладений на польську, арабську, китайську мови і донині вважається кращим посібником з біології овочевих рослин. В.І.Едельштейн згадував роки праці в Уманському училищі садівництва і землеробства як найкращі, найдорожчі, найбільш плідні у своєму житті.

З 1913р. працював директором Тульської садово-городньої дослідної станції, з 1916р. - професор Московської сільськогосподарської академії ім. К.А.Тімірязєва. Створена ним науково-дослідна станція овочівництва при академії носить його  ім'я. Він вперше науково обґрунтував питання площ живлення рослин, застосування садозахисних мульчуючих матеріалів, використання різних способів утеплення ґрунту, розробив різні методи вирощування розсади.

Автор понад 500 наукових праць, в т.ч. підручників, посібників, монографій.

В.І.Едельштейн - один з ініціаторів організації вищої школи з плодоовочівництва. Його навчально-методичні розробки лягли в основу підготовки висококваліфікованих фахівців-овочеводів. Він почесний доктор університету ім.Гумбольдта у Німеччині, почесний доктор Інституту садівництва в Будапешті, почесний член ВАСГНІЛ, лауреат Державної премії, Герой Соціалістичної Праці, нагороджений двома орденами Леніна, орденом "Знак Почёта", медалями.

Помер В.І.Едельштейн у 1965 році. Він залишив численний загін послідовників, його творчість, публікації мають значення і для сучасних поколінь.