01.01.1970 2337

Букраба Владислав Владиславович

     Народився у 1882 р. в с. Жуківці Жмеринського району Вінницької області в поміщицькій родині. 1902 р. після закінчення реального училища вступив на сільськогосподарське відділення Київського політехнічного інституту, яке закінчив 1909 р. На останньому курсі працював у лабораторії, вивчав вплив глибини внесення добрив на врожай цукрового буряка. Цього ж року обійняв посаду завідувача насіннєвого відділу Київського товариства землеробства й сільськогосподарської промисловості. Виїздив до Угорщини для вивчення умов вирощування культури пшениці та відгодівлі молодняка великої рогатої худоби. Департамент землеробства направив його практикантом із тваринництва до Харківської губернії.

     У 1914 р. В.В.Букрабу відрядили до Швейцарії для вивчення племінної справи.

     З 1917 по 1920 р. працював у кооперативних установах Києва, а з 1921 по 1922 р. - у Київському губземвідділі на посаді завідувача куща культрадгоспів.

     У 1922 р. його запросили на викладацьку роботу до Київського СГІ для читання курсу лекцій з тваринництва; у 1923 р. обрали доцентом Київського ветеринарно-зоотехнічного інституту, а в 1924 р. затвердили завідувачем кафедри дрібного тваринництва. У 1930 р. В. В. Букраба працював у Московському зоотехнічному інституті на посаді професора й завідувача кафедри інкубації. Водночас перебував на посаді заступника директора з наукової роботи Всесоюзного НДІ птахопромисловості.

     Цього ж року В.В.Букраба був заарештований органами ДПУ, а після 9_місячного перебування у в'язниці звільнений і направлений на роботу зоотехніком радгоспу в Харківській області. 1933 р. обійняв посаду завідувача кафедри птахівництва Московського зоотехнічного інституту в м. Загорську.

     На пропозицію Наркомзему в 1937 р. В.В.Букраба став директором Глібовської птахофабрики, згодом працював технічним директором Кульчинського селекційного розсадника, Московського зоотехнічного інституту в Балашисі. У 1945 р. обійняв посаду завідувача кафедри свинарства Харківського зоотехнічного інституту.

     У серпні 1950 р. вчена рада Уманського СГІ обрала Владислава Владиславовича Букрабу професором кафедри тваринництва. Його наукова діяльність зосереджувалася на пошуках нових форм і методів селекційної роботи, формуванні кормової бази, організації раціональних способів відгодівлі й догляду тварин.

     Дата смерті В.В.Букраби невідома.