01.01.1970 2011

Білецький Петро Михайлович

 

    Народився 3 січня 1896 р. в с. Луговому Бершадського району Вінницької області в родині селянина. 1911 р. вступив до Уманського училища садівництва та землеробства, яке закінчив із відзнакою 1917 р. й здобув кваліфікацію агронома.

     Декілька років працював керівником господарства овочевого насінництва. 1925 р. закінчив Харківський сільськогосподарський інститут та одержав звання агронома вищої кваліфікації.

     Протягом 1926-1930 рр. працював викладачем Великописарівського й Рокитнянського технікумів. З 1930 по 1961 р. очолював кафедру плодоовочівництва Луганського СГІ. У цей час захистив кандидатську дисертацію й отримав учене звання професора в галузі овочівництва.

     У 1961-1971 рр. П.М.Білецький працював професором, завідувачем кафедри овочівництва Уманського СГІ. Під його керівництвом і за безпосередньої участі значно підвищився рівень підготовки агрономів-овочівників, поліпшилося навчально-методичне забезпечення, зміцніла науково-практична база, активізувалася підготовка й перепідготовка науково-педагогічних кадрів, було відкрито аспірантуру, підготовлено 8 кандидатських дисертацій.

     П.М.Білецький керував будівництвом першого в Україні тепличного господарства «Київська овочева фабрика», постійно надавав практичну допомогу овочівницьким господарствам.

     Петро Михайлович блискуче читав лекції. Студенти захоплювались його живим словом і з великим інтересом сприймали науку. Маючи великий практичний досвід, він постійно давав поради з актуальних питань і проблем овочевої галузі, які й досі широко використовуються в повсякденній роботі на парниках, у теплицях і в полі.

     Автор підручників «Овочівництво» (перевидавався чотири рази) та «Овочівництво і плодівництво», навчальних посібників «Овочеві культури», «Парниково-тепличне овочівництво».

     За плідну багаторічну науково-педагогічну діяльність Петро Михайлович Білецький нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора, орденом «Знак Пошани», медаллю «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.», нагрудним знаком Міністерства вищої й середньої спеціальної освіти СРСР «За відмінні успіхи в роботі», почесними грамотами Міністерства сільського господарства СРСР та Міністерства вищої й середньої спеціальної освіти СРСР.

     Помер П.М.Білецький у 1979 р.