01.01.1970 1949

Алєксєєва Марина Володимирівна

    

Народилася 18 листопада 1908 р. в м. Москві. Протягом 1926-1930 рр. навчалася на садово_городньому факультеті Московської сільськогосподарської академії ім. К.А.Тімірязєва. У 1930 р. працювала на посівній у районах суцільної колективізації, агрономом господарства в Бугурусланському районі на Поволжі, асистентом кафедри овочівництва.

     З 1935 р. - аспірант та асистент кафедри овочівництва Московської СГА.

     У 1941 р. добровільно пішла на фронт медсестрою стрілецького полку. Була секретарем політвідділу, політруком роти, замполітом медсанбату, начальником клубу дивізії.

     Після війни Марина Володимирівна повернулася на кафедру овочівництва на посаду асистента. У жовтні 1947 р. вона очолила кафедру овочівництва Уманського СГІ.

     Протягом 1948-1955 рр. М.В.Алексєєва - декан плодоовочевого факультету. У цей період було створено навчально_виробничу й наукову базу для підготовки фахівців і проведення досліджень у галузі овочівництва.

     Марина Володимирівна зібрала унікальний генетичний матеріал цибулі й часнику, видала монографію «Культурные луки», що стала докторською дисертацією. Впровадила у виробництво літню сівбу моркви для одержання насіння, гніздову сівбу насінників цибулі й моркви, розробила способи порушення періоду спокою при вирощуванні ріпчастої цибулі на насіння, внутрішньосортове схрещування моркви й цибулі.

     У 1955 р. М.В.Алексєєву обрали ректором і професором кафедри овочівництва Мічурінського плодоовочевого інституту, а в 1956 р. - професором кафедри рослинництва ВСГІЗО, де вона створила кафедру овочівництва й працювала до 1989 р.

     М.В.Алексєєва - провідний учений у галузі овочівництва й методики його викладання в сільськогосподарських ВНЗ, її перу належать понад 100 наукових і методичних праць, підготувала 24 кандидати наук. Автор двох сортів часнику й паросткової технології хрону, заслужений діяч науки РРФСР.

     За бойові заслуги й науково_виробничу діяльність Марина Володимирівна Алексєєва нагороджена орденами Трудового Червоного Прапора, Вітчизняної війни ІІ ступеня, Червоної Зірки, «Знак Пошани», Дружби народів, сімома золотими й трьома бронзовими медалями ВДНГ СРСР.

     Дата смерті М.В.

     Алексєєвої невідома.