+38 (04744) 3-43-84
Остання редакція: 04 січня 2024

Історія розвитку кафедри

Кафедра створена в 1928 році на базі кабінету агрохімії, заснованого в 1926 році випускниками Уманського агрополітехнікуму П. А. Власюком і Я.І. Тютюнником під безпосереднім керівництвом академіка О. І. Душечкіна. На її базі виросли і сформувались в самостійні кафедри: в 1936 році кафедра загального землеробства під керівництвом С.С. Рубіна; в 1967 році кафедра мікробіології, біохімії і фізіології рослин під керівництвом С.Є. Сапатого.

Кафедру очолювали: з 1928−1930 рр. О. І. Душечкін − академік АН УРСР, заслужений діяч науки УРСР, голова Українського відділення Всесоюзного сільськогосподарського товариства, доктор с.-г. наук, професор; з 1930−1948 рр. П. А. Власюк − академік АН УРСР, дійсний член ВАСГНІЛ, заслужений діяч науки УРСР, доктор с.-г. наук, професор.

Душечкін О. І.

Власюк П. А.

У 1948−1979 рр. кафедру очолював М. І. Делеменчук − кандидат с.-г. наук, доцент. Упродовж 1979−2009 рр. І. М. Карасюк − доктор с.-г. наук, професор, Український вчений у галузі агрономії, Заслужений працівник освіти України, Відмінник аграрної освіти і науки,  довічний стипендіат Президента України, Почесний член Українського товариства ґрунтознавців і агрохіміків. У 2009−2020 рр. кафедру очолював кандидат с.-г. наук, доцент, відмінник аграрної освіти і науки України В.І. Невлад. З 2020 року по даний час кафедру очолює кандидат с.-г. наук, доцент О. Д. Черно.

Делеменчук М. І. Карасюк І. М.  Невлад В. І.   Черно О. Д.

На кафедрі працювали: заслужений працівник вищої школи УРСР, заслужений діяч науки УРСР, Лауреат державних премій, доктор с.-г. наук, професор. С. С. Рубін (1930–1936 рр.); заслужений працівник вищої школи, доктор с.-г. наук, професор. М. М. Шкварук (1930–1984 рр.); М. І. Мусіч академік АН республіки Соха, кандидат с.-г. наук, доцент (1930–1941 рр.).

Нині на кафедрі працюють: д.с.-г. н, професор Г. М. Господаренко, чотири к. с.-г. н, доценти (О. Д. Черно,  А. Т. Мартинюк, В. І. Невлад, О. Ю. Стасінєвич  І. Ю. Рассадіна,), та чотири викладачі (Л. А. Мусієнко, І. С. Садовський, Я. О. Яровий, О. В. Усатюк). Навчальний процес забезпечує старший лаборант Н. В. Ярошевич.