29.01.2021 22516

Спеціальність «Захист і карантин рослин»

Захист і карантин рослин – спеціальність, яка надає необхідні знання, вміння та навички з особливостей розвитку, розмноження та поширення шкідливих для рослин організмів, їх взаємодії із навколишнім природним середовищем, а також розроблення на базі зазначених знань наукових розробок для інноваційного розвитку аграрного сектору.

Захист і карантин рослин
Захист і карантин рослин

 

ДЕ ПРАЦЮЮТЬ ФАХІВЦІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ЗАХИСТ І КАРАНТИН РОСЛИН»?

Фахівці даного профілю можуть займати посади у державних і приватних структурах України та за кордоном, що мають відношення до рослинних фітоценозів, виробництва їх продукції, переробки, зберігання та використання у різних галузях: інспектор із захисту рослин; державний інспектор з карантину рослин; головний агроном із захисту рослин; завідувач станції захисту рослин; ентомолог, ентомофітопатолог; менеджер-консультант представництв провідних маркетингових фірм аграрного ринку, дослідник із захисту рослин; інспектор з карантину рослин; агроном із захисту рослин; головний державний інспектор з охорони прав на сорти рослин. Також серед сфер працевлаштування фахівців даного профілю науково-дослідні установи аграрного, біологічного й екологічного спрямування, фітосанітарні інспекції, митниці, природоохоронні служби, зеленбуди, національні парки, ботанічні сади, навчальні установи тощо.

 

РИСИ ПОТЕНЦІЙНОГО ФАХІВЦЯ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ЗАХИСТ І КАРАНТИН РОСЛИН»

Уважність і точність, відповідальність, відкритість до отримання нових знань – основні риси потенційного фахівця з захисту і карантину рослин. А ще – бажання навчатися, завжди бути відкритим до самовдосконалення, прискіпливість і точність, володіння іноземними мовами та інші якості, що значно підвищують професійний рівень.

 

ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ

Розмір заробітної плати фахівця із захисту і карантину рослин залежить від навичок, досвіду та місця працевлаштування і може сягати 30 тис. грн.

Про це йдеться в матеріалі проекту «Агроосвіта» на Kurkul.com. Слід зауважити, що фахівці із захисту рослин користуються високим попитом на ринку праці АПК, а тому на сайті Аgrorobota.com.ua налічується близько 60 вакансій для спеціаліста з захисту рослин і суміжних спеціальностей. Роботодавці готові брати молодих спеціалістів, які мають високий рівень теоретичних знань. Державні або наукові заклади пропонують молодим фахівцям заробітну плату в розмірі близько 5000 грн з доплатами за участь у наукових дослідницьких темах. 

Загалом престиж фахівця із захисту рослин збільшується. Амбітному спеціалісту з таким фахом є де себе реалізувати не лише на теренах рідної країни, а й за кордоном. 

 

ЧОМУ САМЕ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «ЗАХИСТ І КАРАНТИН РОСЛИН» В УМАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ САДІВНИЦТВА

Спеціальність «ЗАХИСТ І КАРАНТИН РОСЛИН» в Уманському національному університеті садівництва – ЦЕ:

  • АКТУАЛЬНІСТЬ – постійно оновлювані відповідно до вимог ринку праці освітні програми;
  • ДОСВІД – можливість проходження практики на кращих підприємствах та в організаціях як в Україні, так і за кордоном з подальшим працевлаштуванням;
  • ТРАДИЦІЇ – високий рівень кваліфікації викладачів, поважні наукові школи, відомі своїми напрацюваннями в Україні і за кордоном;
  • НАВЧАННЯ У ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ – можливість паралельного здобуття освіти одразу на двох спеціальностях і дистанційні методи навчання онлайн у зручний для студента час.