29.01.2021 30347

Спеціальність «Cадівництво та виноградарство»

Спеціальність «Садівництво та виноградарство» пов'язана з вирощуванням, зберіганням та первинною переробкою плодів, овочів та винограду. Фахівець даної спеціальності добре обізнаний з технологіями вирощування садивного матеріалу плодових, ягідних культур і винограду, новими типами насаджень, системами утримання ґрунту в них, удобрення, формування; технологіями вирощування овочевих культур відкритого і закритого ґрунту та лікарських рослин, інтегрованого захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів.

 

Садівництво та виноградарство
Садівництво та виноградарство

ДЕ ПРАЦЮЮТЬ ФАХІВЦІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «САДІВНИЦТВО ТА ВИНОГРАДАРСТВО»?

Фахівці даного профілю можуть працювати в компаніях та на підприємствах у сферах аграрного та промислового виробництва на посадах: директора (заступника директора); агронома-плодовода; агронома-консультанта.

РИСИ ПОТЕНЦІЙНОГО ФАХІВЦЯ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «САДІВНИЦТВО ТА ВИНОГРАДАРСТВО»

Головними рисами фахівця являються: здатність зберігати та примножувати надбання науково-практичної бази, здатність працювати в команді, раціональність та вміння передбачувати і планувати, терпіння, гнучкість в пошуку здійснень безпечної діяльності, здатність до оброблення і аналізу різних інформаційних джерел, прагнення до збереження навколишнього середовища. Необхідною рисою, також, є вміння використовувати набуті в процесі навчання та практичної роботи знання зі спеціалізованих підрозділів аграрної науки (плодівництво, овочівництво, виноградарство, ягідництво, грибівництво, рослинництво, землеробство, селекція та насінництво, агрохімія, ґрунтознавство, механізація, захист рослин).

ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ

За даними сайту Work.ua, фахівець спеціальності «Садівництво та виноградарство» в Україні заробляє в середньому від 15000 грн. 

Садівник-виноградар вважається нині однією з найбільш затребуваних та високооплачуваних професій, адже одними з перспективних і економічно вигідних напрямів конкурентоспроможного розвитку вітчизняного агробізнесу є вирощування винограду із подальшим задоволенням попиту населення у споживанні свіжих ягід та забезпеченні харчової промисловості сировиною для переробки, професіоналізм та вміння фахівців даної професії можна набути в Уманському НУС, ми вміємо якісно, швидко вчитися і легко співпрацювати, це є запорукою фахівцям-випускникам гарантувати стабільний і високий рівень доходу. Нині площі плодово-ягідних насаджень та виноградників в Україні  складають приблизно 270 тис. га. То ж при цьому, виробництво фруктів та винограду фактично забезпечує 1 постійне та декілька сезонних робочих місць на 1 га насаджень.

Таким чином, в садівництві, виноградарстві та виноробстві працює велика кількість українців, завдяки яким ці галузі забезпечують значні надходження до бюджетів різних рівнів, сприяють розвитку сільських територій та збільшують експортний потенціал.

Садівництво та виноградарство – це одна з найперспективніших професій, яка надає масу перспектив, адже перед Вами відкривається можливість нині долучитися до процесу реформування аграрного сектору. Інвестиційна привабливість виноградарства в Україні є надто високою, що зумовлено корисними властивостями продукту і його універсальним характером можливостей використання.

ЧОМУ САМЕ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «САДІВНИЦТВО І ВИНОГРАДАРСТВО» В УМАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ САДІВНИЦТВА

Спеціальність «САДІВНИЦТВО І ВИНОГРАДАРСТВО» в Уманському національному університеті садівництва – ЦЕ:

  • ПРОФЕСІОНАЛІЗМ – колектив викладачів з досвідом профільної практичної діяльності та постійно оновлювані відповідно до вимог ринку праці освітні програми;
  • ПЕРСПЕКТИВА – можливість проходження практики на кращих підприємствах та організаціях в Україні, за кордоном з подальшим працевлаштуванням;
  • НАВЧАННЯ У ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ – можливість паралельного здобуття освіти одразу на двох спеціальностях і дистанційні методи навчання онлайн у зручний для студента час.