+38 (04744) 3-40-77; +38 (04744) 3-07-32; +38 (098) 218-15-33
Меню
Остання редакція: 29 січня 2021

203 "Садівництво та виноградарство"

Україна має значні переваги перед європейськими державами за природно-економічним потенціалом для влаштування промислового садівництва та виноградарства. Це передусім підтверджується тим, що тут за умов найповнішого використання такого чинника високої економічної ефективності садівництва, як поглиблення зональної спеціалізації, можна успішно вирощувати більшість плодових, овочевих, ягідних культур і винограду. Тому підготовка фахівців займає дуже чинне місце. 

Фахівець спеціальності «Садівництво та виноградарство» здатний виконувати професійну роботу, пов'язану з вирощуванням, зберіганням та первинною переробкою плодів, овочів та винограду. Він добре обізнаний з технологіями вирощування садивного матеріалу плодових, ягідних культур і винограду, новими типами насаджень, системами утримання ґрунту в них, удобрення, формування; технологіями вирощування овочевих культур відкритого і закритого ґрунту та лікарських рослин, інтегрованого захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів. 

Надзвичайно прибутковою і перспективною галуззю садівництва і виноградарства є закритий ґрунт. Фахівці технологій закритого ґрунту здатні виконувати професійну роботу у галузях плодівництва та овочівництва закритого ґрунту, вирощувати у несезонний період плодові, овочеві, субтропічні й квітково-декоративні рослини, програмувати їх удобрення та урожайність, розробляти системи захисту для одержання екологічно-безпечної продукції.

Перевагами фахівця із даної спеціальності є висока заробітна плата та стабільний попит на ринку праці.

 

Випускники університету напряму підготовки «Садівництво і виноградарство» можуть працювати на посадах:

  • Директора (заступника директора) агрохолдингу, фермерського господарства;
  • Агронома-плодовода;
  • Агронома-овочівника;
  • Керівника підприємства, установи, організації у сфері аграрного виробництва;
  • Агронома-консультанта;
  • Фахівця із захисту плодових, овочевих рослин та винограду;
  • Фахівця тепличного господарства;
  • Наукового співробітника чи викладача у навчальному закладі.