11.11.2013 7452

Науково-дослідна робота

Студентські наукові гуртки

факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин

 

 

Назва наукового гуртка

Керівник гуртка 

(П.І.Б., посада)

Староста гуртка 

(П.І.Б., посада)

Проблемні питання, що розглядаються на гуртку

1.

Біологія

Розборська Л. В.

доцент

Яценко В. В.

студ. 31-п гр.

Дія гербіцидів, регуляторів  росту, бактеріальних добрив, мікроелементів – на ростові і біохімічні процеси в рослинах і  ґрунті, на знищення шкідників, хвороб і бур’янів а також на продуктивність і якість продукції.

2.

Екологія та безпека життєдіяльності

Суханова І. П.

доцент

Мельник О. Ю.

студ. 51-ек гр.

Питання екологічного стану об’єктів України; перспективи розвитку зеленого туризму, виробництва біогазу, використання вітрової та сонячної енергії на Черкащині і в Україні в цілому; створення геоінформаційних систем потенційно небезпечних об’єктів Уманщини, моніторинг довкілля, продуктів харчування на забруднених полютантами (радіоактивними ізотопами, нітратами, інсектицидами, важкими металами, полютантами, до яких чутлива лишайникова флора, тощо), ґрунтів в природних та напівприродних екосистемах за допомогою інструментальних методів та біоіндикаційних. Розглядаються питання вермикультури та використання біогумусу для покращання сільськогосподарської продукції.

3.

Захист і карантин  рослин

Шевченко Ж. П.

професор

Макаренко О. М.

студ. 41-зр гр.

Вивчення біологічних особливостей розвитку шкідників, збудників хвороб та бур’янів. Розробка та удосконалення систем захисту сільськогосподарських культур від шкідливих організмів. Стан поширення карантинних організмів на території України.

4.

Овочівництво

Накльока О. П.

ст. викладач

Головацька Н. Ю.

студ.41-п гр.

Продуктивність рослин спаржі, огірка, перцю солодкого, баклажанів, капусти кольрабі та броколі  залежно від способу вирощування розсади та схем розміщення рослин; подбір та господарсько-біологічна оцінка сортів та гібридів цукрової кукурудзи, квасолі, салату, цибулі ріпчастої та цибулі порей, томатів; ефективність  розсадного та безрозсадного способів вирощування томату та ін.

5.

Плодівництво і виноградарство

Буцик Р. М.

ст. викладач

Качур Ю. М.

студ. 61-пм гр.

Обрізування дерев в інтенсивних насадженнях; вирощування дерев різних сортопідщепних комбінувань з різною висотою окулірування; вивчення росту і продуктивності дерев інтродукованих сортів яблуні; вплив різних видів удобрення і утримання ґрунту на продуктивність насаджень; вирощування клонових підщеп залежно від субстрату тощо.

 Результати I етапу

Всеукраїнської студентської олімпіади у 2012-2013 навчальному році на факультеті

«Плодоовочівництва, екології та захисту рослин»

Зі спеціальності „Плодоовочівництво і виноградарство”

Місце

П.І.Б.

Група

1.

Качур Юлія Михайлівна

51-пм

2.

Черних Андрій Володимирович

43-п

3.

Лазнева Вікторія Дмитрівна

41-п

З дисципліни  «Безпека життєдіяльності»

Місце

П.І.Б.

Група

1.

Дубина Марина Юріївна

11- е

2.

Кошова Тетяна Олегівна

11- о

3.

Калугаряну Юлію Михайлівна

11- е

З дисципліни  «Біологія»

Місце

П.І.Б.

Група

1.

Спасібов В.О.

51-ек

1.

Клібан Л.В.

42-п

2.

Яценко В.В.

31-п

3.

Сенченко І.І.

21-а

3.

Помойницький С.П.

22-а

З дисципліни  «Екологія»

Місце

П.І.Б.

Група

1.

Спасібов Володимир Олександрович

51 - ек

2.

Підвальний Олександр анатолійович

41 - ек

3.

Безпалько Сергій Юрійович

41 - ек

 

На факультеті плодоовочівництва, екології та захисту рослин 20-21 березня 2013 року проведено студентську наукову конференцію присвячену 210 - річниці від дня народження директора Головного училища садівництва, професора Олександра Давидовича Нордмана.

На кафедрах працювало 5 секцій, в роботі яких приймало участь  270 студентів.

Секція захисту і карантину рослин.

В її роботі прийняли участь 46 осіб. На засіданні було заслухано та обговорено 19 наукових доповідей. При обговоренні  відзначені  кращими доповіді студентів:  Павлишина Володимира , Хоруженко Інни,Смілянець Юлії, Чорнописки  Тетяни, Чорноморця Дмитра, Ілюхіної Любові.

Секція плодівництва і виноградарства.

В її роботі приймали участь 71 особа. Заслухано  17 доповідей. Кращими відзначені доповіді: Самородського Олега, Дудника Олександра, Голобойченко Богдана, Бойко Наталії.

Секція овочівництва.

В її роботі приймали участь 60 осіб. Заслухано 52 доповіді. Найбільш схвальні відгуки мали виступи студентів: Гурзан Мирослави, Сидун Марини, Волощук Євгена,  Баслик Анастасії, Іващенко Юлї, Головацької Наталії.

Секція екології та безпеки життєдіяльності

У роботі секції прийняло участь 42 особи. На засіданні було заслухано та обговорено 15 наукових доповідей. Кращими серед доповідачів стали студенти 41-ек групи Кулик Оксана, Катавіна Анна, Підвальний Олександр.

Секція біологія.

У роботі секції біології прийняли участь 40 осіб. Заслухаено 28 доповідей. За тематикою доповіді були різноманітні. Кращими відзначені доповіді: Ґедзь Миколи,  Талпа Сергія,  Ведмідь Тетяни,  Кравченко Олени,  Гордієнка Андрія.