29.01.2021 31149

Спеціальність «Екологія»

Екологія – спеціальність, що поєднує інформаційні напрацювання багатьох предметних площин, серед яких: техніка, математика, хімія, медицина, економіка, ґрунтознавство, біологія, геологія, право та ін. Такий мікс, здавалося б, непоєднуваних знань допоможе людству розв’язувати екологічні проблеми, серед яких охорона природи та здоров'я людей, що постають одними з найсуттєвіших на сучасному етапі розвитку людського суспільства. Адже екологія нині стала для всього людства не лише наукою, але й способом мислення, поведінки, реальністю дій.

Екологія
Екологія

ДЕ ПРАЦЮЮТЬ ФАХІВЦІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ЕКОЛОГІЯ»?

Фахівці даного профілю здатні виконувати найрізноманітніші професійні завдання та можуть працевлаштуватися у різних сферах, серед основних – заповідники, заказники й інші території або місця різного рівня заповідання; науково-дослідні установи; органи державної влади: державні екологічні інспекції, відділи екології при районних і місцевих радах, санепідемстанції; профільні громадські організації; міжнародні установи та громадські організації; система екологічного менеджменту; бізнес-структури, діяльність яких ґрунтується на продажі екологічних продуктів і наданні екологічних послуг; екологічна освіта; сфера управління природокористуванням. Також серед професійних можливостей еколога реалізація перспектив щодо участі у профільних грантових дослідженнях, експертних комісіях та організаціях, наукова діяльність.

РИСИ ПОТЕНЦІЙНОГО ЕКОЛОГА

Одними з основних рис еколога є бажання дбати про навколишнє середовище, уважність і точність. Також фахівцю даної спеціальності мають бути притаманні креативність, відповідальність, вміння аналізувати та співпрацювати, толерантність і цілеспрямованість. Не зайвими будуть і педагогічні вміння, адже набуття кожною людиною екологічних знань сприятиме дбайливому ставленню до природи та її збереженню.

ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ

Відповідно до законодавства України, на підприємстві, де працює понад 50 осіб, має бути введена окрема посада еколога. Тож дана професія є досить актуальною нині та перебуває на піку затребуваності на ринку праці. А ще фахівців-екологів потребує стовідсоткова частина наявних агропідприємств.

Середня заробітна плата еколога в Україні починається з позначки 10000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 37 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Еколог» і за схожими запитами-синонімами: «Інженер з охорони навколишнього середовища», «Інспектор з охорони навколишнього середовища», «Фахівець з охорони навколишнього середовища» та інші за останні 3 місяці.

 

ЧОМУ САМЕ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «ЕКОЛОГІЯ» В УМАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ САДІВНИЦТВА

Спеціальність «ЕКОЛОГІЯ» в Уманському національному університеті садівництва – ЦЕ:

  • АКТУАЛЬНІСТЬ – сучасні знання, адаптовані до вимог роботодавців освітні програми, співпраця з провідними профільними фахівцями та навчальними закладами
  • БАЗОВА ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА – можливість проходження практики на кращих підприємствах і організаціях в Україні та за кордоном з подальшим працевлаштуванням;
  • НАВЧАННЯ У ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ – можливість паралельного здобуття освіти одразу на двох спеціальностях і дистанційні методи навчання онлайн у зручний для студента час.