11.03.2021 13710

Спеціальність «Біологія»

Біологія – це наука про життя, відтак біолог – це фахівець, який досліджує загальні властивості та закономірності розвитку живих організмів, вивчає видове різноманіття рослин. Девіз фахівця з біології – «Від науки та навчання – у практичну діяльність», адже саме дана спеціальність дає можливість стати активним учасником життя як процесу з середини, часто – у якості його творця.

ДЕ ПРАЦЮЮТЬ ФАХІВЦІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «БІОЛОГІЯ»?

Випускники спеціальності «Біологія» з успіхом працевлаштовуються на біотехнологічних підприємствах, що пов’язані з виробництвом ліків, медпрепаратів, продуктів харчування, у сфері ведення власного аграрного бізнесу.

Біологія
Біологія

Фахівці-біологи працюють у науково-дослідних інститутах, лабораторіях, навчальних і дослідницьких центрах. Залежно від профілю підготовки та обраної професійної спеціалізації займаються дослідженнями та спостереженнями за різними біологічними системами, проводять глибокі наукові експерименти – від розробки плану дослідження до підбиття підсумків; беруть участь у професійних конференціях і симпозіумах.

Біологи-бакалаври можуть працювати на початкових позиціях в НДІ, виступаючи в якості молодших наукових співробітників, бути лаборантами в різних діагностичних і дослідницьких центрах, спостерігачами в заповідниках і заказниках. Для подальшої побудови кар’єри в науковому середовищі необхідне здобуття наступних ступенів: магістратура та аспірантура. Тож фахівці з біології можуть працювати як науковці у колективах природоохоронних установ – заповідників, національних парків, керівниками наукових відділів, ботанічних садів, дендрологічних і зоологічних парків і парків–пам’ятників садово-паркового мистецтва.

РИСИ ПОТЕНЦІЙНОГО БІОЛОГА

Уважність і точність, старанність, винахідливість, багатогранність, схильність до аналізу, вроджена чи набута цікавість до рослин, відповідальність і, звичайно, цікавість – ось основні риси потенційного біолога.

ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ

Згідно гістограми сайту wоrk.ua, середня заробітна плата біолога в Україні станом на 2019 рік становить 10 000 грн. Найбільшу кількість вакансій поточного року потребують Дніпропетровська та Закарпатська області.

Робота біолога може бути як лабораторною, так і досить захопливою, пов’язаною з поїздками по всій земній кулі. Біологи-дослідники завжди мандрують у пошуках нових видів і намаганнях зупинити масові знищення лісів. Дана спеціальність пропонує масу перспектив, і якою скористатися – залежить лише від Вас особисто.

ЧОМУ САМЕ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «БІОЛОГІЯ» В УМАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ САДІВНИЦТВА

Спеціальність «БІОЛОГІЯ» в Уманському національному університеті садівництва – ЦЕ:

  • ЗАТРЕБУВАНІСТЬ – фахівці з біології мають можливість працевлаштуватися не лише за обраною спеціальністю, а й за широким спектром фахового спрямування «Аграрні науки та продовольство»;
  • ДОСВІД – можливість проходження практики на кращих профільних підприємствах та і організаціях не тільки в Україні, а й за кордоном з подальшим працевлаштуванням;
  • ВІДПОВІДНІСТЬ ВИМОГАМ ЧАСУ – сучасні знання, примножені вагомими науковими напрацювання, новітні бази для проходження стажування та проведення досліджень;
  • НАВЧАННЯ У ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ – можливість паралельного здобуття освіти одразу на двох спеціальностях і дистанційні методи навчання онлайн у зручний для студента час.

Завантажити буклет