11.01.2021 29938

Спеціальність «Агрономія»

Агрономія – спеціальність, що поєднує знання біолога, хіміка, технолога. Спеціаліст даного профілю повинен мати вміти не лише правильно підібрати сорт рослин відповідно до типу та якості ґрунту і кліматичних умов регіону, а й забезпечити економічну вигоду, високу урожайність культивованої культури та її екологічну затребуваність. І наразі дана професія обіцяє великі перспективи фахівцям, адже земля – стале джерело достатку, ефективне використання якого можливе лише за умови ґрунтовних знань і вмінь агронома.

Прудиус С.П., агроном-дослідник в Монсанто-Україна(випускник УНУС)
Прудиус С.П., агроном-дослідник в Монсанто-Україна(випускник УНУС)

ДЕ ПРАЦЮЮТЬ ФАХІВЦІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «АГРОНОМІЯ»?

Фахівці даного профілю здатні виконувати найрізноманітніші професійні завдання та можуть займати наступні посади: головний агроном господарства й управління; науковий співробітник; агроном-технолог сільськогосподарського підприємства з виробництва та зберігання продукції рослинництва; менеджер-консультант представництв провідних аграрних маркетингових фірм; дорадник, дорадник-експерт, дорадник, кредитний та страховий експерт; керівник сільськогосподарського підприємства. Також до сфери працевлаштування належать і наступні сегменти: заклади вищої освіти аграрного спрямування, науково-дослідні інститути (станції, лабораторії), обласні управління, коледжі, технікуми, сільськогосподарські підприємства різних форм власності, обласні та районні сільгоспуправління, передові агропромислові господарства, компанії, холдинги та корпорації, науково-дослідні установи НААН України.

РИСИ ПОТЕНЦІЙНОГО АГРОНОМА

Уважність і точність, відповідальність, вміння аналізувати (виробничу діяльність підприємства, використання новітніх методів сільськогосподарського виробництва) – основні риси потенційного агронома. Адже в його обов’язки входитимуть: проектування й організація профільної виробничої, консультаційної, науково-дослідної, аналітичної діяльності; управління процесами формування продуктивності сільськогосподарських культур та якістю продукції рослинництва; прогнозування врожайності сільськогосподарських культур; проектування агроценозів і структури посівів у системі адаптивних технологій; проектування та впровадження сучасних технологій вирощування; організація досліджень і проведення демонстраційних дослідів; ефективне впровадження наукових розробок у виробництво. 

Цікава робота, перспектива кар’єрного росту, високий рівень доходу, ринки праці не лише регіонального чи державного, а й міжнародного рівня – потенційні можливості фахівців спеціальності «Агрономія».

ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ

Наразі «агроном» – це професія, яка є хоч і традиційною, однак постійно затребуваною на ринку праці. Адже фахівців з агрономії потребує стовідсоткова частина наявних агропідприємств. 

Окрім того, за даними сайту ua.trud.com, середня заробітна плата агронома стартує з позначки 12 тис. грн. до 20 тис. грн. На посаді у великому агрохолдингу чи консалтинговій службі зарплата головного агронома фіксується на позначці від 25 тис. грн. 

ЧОМУ САМЕ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «АГРОНОМІЯ» В УМАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ САДІВНИЦТВА

Спеціальність «АГРОНОМІЯ» в Уманському національному університеті садівництва – ЦЕ:

  • ТРАДИЦІЇ – провадження аграрної освіти з 1844 року, усталені й авторитетні наукові школи, високопрофесійний колектив науково-педагогічних працівників;
  • СУЧАСНІСТЬ – постійно поновлювана база освітніх програм, тісна співпраця з роботодавцями;
  • ПЕРСПЕКТИВА – понад 95% випускників отримують перше місце роботи ще під час навчання, можливість працевлаштування як в Україні, так і за кордоном;
  • НАВЧАННЯ У ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ – можливість паралельного здобуття освіти одразу на двох спеціальностях і дистанційні методи навчання онлайн у зручний для студента час.